Infostart.hu
eur:
353.89
usd:
310.72
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

A kínaiak eltűntnek nyilvánítottak négy magyar hegymászót

Eltűntnek nyilvánította a szecsuani kormányzat azt a négy magyar hegymászót, akik nem tértek vissza egy októberi expedícióról. A hatóságok hegyi mentőket küldtek a sportemberek keresésére.

A magyar hegymászók egy hatezer méter magas csúcs meghódítására készültek Nyugat-Szecsuanban, és október 31-én kellett volna visszaérkezniük a tartomány székhelyére.

Helyszíni jelentések szerint a mentést nehezíti, hogy egy lényegében ismeretlen tereptől van szó, és az időjárási körülmények sem kedveznek, mivel esik az eső. Sárközy Péter pekingi magyar főkonzul azt mondta, hogy a szecsuani tartományi kormányzat külügyi hivatala hivatalosan is tájékoztatta a magyar nagykövetséget arról, hogy négy magyar hegymászót eltűntnek nyilvánítottak, és megkezdték a keresést.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×