Infostart.hu
eur:
355.42
usd:
313.43
bux:
139544.14
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Anarchisták törtek-zúztak a franciaországi Poitiers belvárosában

Betört kirakatokat, összemázolt műemlékeket, megrongált telefonfülkéket és buszmegállókat hagyott maga után a nyugat-franciaországi Poitiers-ban az a közel kétszáz anarchista, akik egy utcafesztivál alatt törtek-zúztak a belvárosban. A rendőrség 18 személyt vett őrizetbe - közölte a helyi prefektúra.

A börtönellenes kollektíva álarcot viselő tagjai szombat este keveredtek a színházi ünnep tömegébe. Az anarchisták eredetileg egy új börtön megnyitása ellen kívántak tiltakozni. A tüntetés helyett azonban azonnal törni-zúzni kezdtek, a sétálóutca üzleteinek kirakatai mellett elsősorban a bankokat vették célba. A tömegben pánik tört ki, de senki sem sérült meg.

Bernard Tomasini, Poitou-Charentes régió prefektusa a France 2 közszolgálati televízióban elmondta: az anarchista csoport nagyon jól szervezett és képzett aktivistái kommandósokként támadtak a városban. A tüntetést bejelentették, de a rendőrség maximum nyolcvan résztvevőre számított, és nem volt információja az előre kitervelt erőszakról, mert arra semmilyen felhívás vagy interneten keringő üzenet nem utalt. A megmozdulás biztosítására eredetileg kirendelt rendőrök számát akkor növelték harmincról százra, amikor már javában tartott a rendbontás.

Újabb erőszakos cselekményektől tartva jelentős rendőri felügyelet mellett zajlott vasárnap a régi börtönből a 120 fogvatartott átszállítása az új épületbe, de incidensre nem került sor.

Címlapról ajánljuk
Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

A hazai zöldség-gyümölcs mintegy 70 százaléka az áruházláncokon keresztül kerül a fogyasztóhoz –ez a szektor fehér és legális –, míg 30 százalék forog más csatornákon annak pedig akár fele is lehet a fekete kereskedelem. Ezen kívül még újabb 10-20 százalék illegális kereskedelmet nem láthat a statisztika – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×