Infostart.hu
eur:
355.74
usd:
313.01
bux:
0
2026. június 24. szerda Iván

A gazdasági válság miatt növekszik az emberkereskedelem

A világgazdasági válság tovább fokozza az emberkereskedelmet, mivel nő a szegénység, a munkanélküliség, a nemek közötti egyenlőtlenség és az olcsó munkaerő iránti igény - hívta fel a figyelmet a témával foglalkozó ENSZ-szakértő.

Az ENSZ közgyűlésnek elkészített riportjában Joy Ngozi Ezeilo kiemeli: az emberkereskedelem mértéke a rossz gazdasági helyzet miatt tovább növekszik, mivel a kiváltó okaira nem figyelnek kellőképpen, és az áldozatok egyre nehezebben tudnak elmenekülni kedvezőtlen helyzetükből.

Az emberi jogi ügyvéd arra a problémára is rámutatott, hogy az emberkereskedelem áldozatait gyakran a kellő áttekintés nélkül utasítják ki az adott országból, holott a gyakran súlyos fizikai, szexuális és pszichológiai traumát átélteknek idő és szakszerű segítség kell, hogy feldolgozzák a történteket.

A szakértő szerint gondot jelent az is, hogy a kormányok nem fordítanak kellő figyelmet arra, hogy azonosítsák és megvédjék azokat a nőket, gyerekeket és férfiakat, akik az emberkereskedelem áldozataivá váltak.

Ezeilo külön kiemelte Lengyelországot, ahol a szakértő szerint az uniós csatlakozás óta romlott a helyzet: a közép-európai ország az emberkereskedelem egyik központjává vált.

Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

Az idén februárban likvidált ajatollah volt a gátja azoknak a törekvéseknek, hogy Iránban az atomfegyverek irányába tegyenek lépéseket, mert azok nem illeszkedtek a vezető életfilozófiájához – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az egyetemi tanár. A Közel-Kelet-szakértő szerint ha kiderült volna, hogy Ali Hamenei ebben hazudik, azt a egész rendszer nem viselte volna el.

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Rossz hírt kapott, aki most építkezne: kilőttek a budapesti telekárak

Rossz hírt kapott, aki most építkezne: kilőttek a budapesti telekárak

Az építési telkek ára Budapesten messze az országos átlag felett emelkedett: a belső pesti kerületekben egy év alatt közel 42 százalékos drágulás történt, a négyzetméterár pedig elérte az 596 ezer forintot. A fővárosban a fejlesztések beindulása és a szűkös kínálat okozta az árrobbanást, miközben a Balaton-parti települések alig drágultak. A telekvásárlók körében a Dunakanyar a legkeresettebb térség, azon belül is Kismaros vezeti a listát, ahol a természetközeli környezet és a fővárosból kiköltözők növekvő érdeklődése hajtja a keresletet. A budapesti agglomerációban és a nyugati határszélen szintén élénk a telekpiac.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×