Infostart.hu
eur:
355.33
usd:
312.19
bux:
139301.72
2026. június 24. szerda Iván

Lajcák: nem lesz egyszerű a Fico-Bajnai tárgyalás

Miroslav Lajcák szerint nem lesz egyszerű a szlovák és a magyar miniszterelnök, Robert Fico és Bajnai Gordon tárgyalása, mert mindkét fél sok mindent akar közölni a másikkal.

"A fontos azonban az, hogy a tárgyalásokat az ügyek előmozdítása céljával, vagy a másik fél megbántása céljával vezetik-e. Ez esetben úgy látom, hogy a pozitív hozzáállás az uralkodó" - nyilatkozott a szlovák külügyminiszter szerdán Pozsonyban a kormány ülése után.

A korábbi bejelentés szerint Bajnai és Fico szeptember 10-én, Magyarországon találkozik.

Lajcák a normális, építő szellemű és józan párbeszéd folyatását, valamint a szlovák-magyar feszültség enyhülését várja a találkozótól.

"Amire szükségünk van, az az, hogy beszéljünk egymással, és nevezzük néven azokat a dolgokat, amelyek tetszenek, illetve nem tetszenek nekünk. Teljesen világos azonban, hogy előre üzeneteket fogalmazni meg a sajtón keresztül, az biztosan nem járható út" - jegyezte meg a szlovák diplomácia irányítója.

Úgy látja, hogy Bajnai Gordonnak - akárcsak Balázs Péter magyar külügyminiszternek - érdeke a konstruktív, botrányok nélküli és tények elferdítését mellőző párbeszéd.

A miniszter azt állítja: a szlovák fél kész a találkozón megvitatni Sólyom László magyar államfő Pozsony által meghiúsított révkomáromi látogatásának az ügyét is.

"Örömmel válaszolunk erre a kérdésre is, nincs miért szégyenkeznünk. Ugyanakkor a Szlovák Köztársaság és Magyarország is foghatják a fejüket, mert két európai uniós tagállam között ilyen lépésre nem kellett volna hogy sor kerüljön" - fejtette ki Lajcák. Szerinte azonban annak sem kellett volna megtörténnie, hogy a magyar államfő nem veszi figyelembe a három legfőbb szlovák közjogi méltóság nyilvános felhívását, hogy augusztus 21-e nem alkalmas a tervezett látogatásra.

Lajcák aláhúzta: Szlovákiának és Magyarországnak nem a "paragrafusok" szintjén, hanem felelős szomszédként kellene tárgyalniuk egymással. "Arra van szükség, hogy ne hátra, hanem előre nézzünk" - szögezte le a szlovák külügyminiszter.

Címlapról ajánljuk
Így zajlik a hűtési rendszerek felülvizsgálata a kórházakban – részletek az országos tisztifőorvostól

Így zajlik a hűtési rendszerek felülvizsgálata a kórházakban – részletek az országos tisztifőorvostól

Az egészségügyi szolgáltatók és a közintézmények jól vizsgáztak a nagy hőség első napjaiban, de az is nagyon fontos, hogy a társadalom felkészült legyen az ilyen helyzetekre, és tudják az emberek, mit kell tenniük, ha például rosszul lesz a szomszéd – mondta az InfoRádióban Oroszi Beatrix. Arra is kitért, melyek lesznek a legfontosabb teendők az egészségügyi intézmények felszereltségének vizsgálata során.

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×