A NASA közölte: az indításról készített fényképek szerint az űrsiklő hővédő pajzsán nem keletkeztek komolyabb károk. Az űrsikló főként tudományos berendezéseket vitt a bázisra. Az űrhajósok a következő napokban három űrsétát tesznek, hogy szerelési és karbantartási munkákat végezzenek. Az űrrepülőgép indítását eredetileg keddre tűzték ki, de a rossz időjárás, majd technikai problémák miatt háromszor elhalasztották. A Discovery a tervek szerint szeptember 8-án indul vissza a floridai Kennedy Űrközpontba.
Lehalt az internet sok helyen: átvágták Magyarország egyik fontos optikai kábelét







