Infostart.hu
eur:
354.08
usd:
310.03
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán

A "roma terror" ellen tüntetnek a szlovák szélsőségesek

Újabb demonstrációkat szerveznek az állítólagos roma erőszak ellen a szélsőségesen nacionalista szlovák szervezetek.

A Slovenská Pospolitost (Szlovák Testvériség) szervezet internetes honlapján bejelentette, hogy a "roma terror" elleni következő akcióját augusztus 22-én, a kelet-szlovákiai Krompachyn Korompán tartja meg. A korompai hatóságok azt állítják, hogy egyelőre nem kaptak értesítést a rendezvényről.

A szervezet ezúttal Csehország, Magyarország és Lengyelország állampolgárait is felszólította, hogy vegyenek részt az akción. A Szlovák Testvériség legutóbbi roma terror elleni tüntetését múlt szombaton a kelet-szlovákiai Szentmihályfalván a rendőrség erőszakkal oszlatta szét, többek között vízágyút is bevetett.

A régióban egyre nagyobb a feszültség a romák és a többségi lakosság között. Dusan Caplovic, a kisebbségi jogokért is felelős miniszterelnök-helyettes ezért pénteken Korompára utazott, hogy megbeszélést folytasson a helyi vezetőkkel a romák által elkövetett bűncselekményekről.

A város vezetése a napokban élesen bírálta a politikust, mert szerintük nem reagál a problémákra. A helyi önkormányzat hónapokkal ezelőtt nyílt levélben kért segítséget a kormány-alelnöktől , aki azóta sem válaszolt.

Caplovic tárgyalt Jan Packa országos rendőrfőkapitánnyal és a roma vezetőkkel. A roma civil szervezetek roma polgárőrség felállítását javasolják a problémás településeken.

A szélsőséges megmozdulások ellen békés, tiltakozó felvonulást tart pénteken délután Eperjesen az Új Szabad Szlovákia nevű szervezet. A szervezők más szélsőséges és nacionalista szervezetet is felszólítottak a részvételre. A rendezvényt hivatalosan bejelentették, s a kelet-szlovákiai város polgármestere és a rendőrség már kiadta a szükséges engedélyt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Elképzelhető, hogy a még mindig a reális piaci ár feletti, 6 milliárdos tévéközvetítési csomag azért szükséges, hogy anyagilag ne roppantsa meg azonnal a csökkentés a hazai fociklubokat – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, ha kivételesen csak egy évre szólna a közvetítési jogok odaítélése, azzal több milliárd forintot spórolhatna az állam, a kluboknak pedig biztosítanának átmeneti időt arra, hogy alkalmazkodjanak az új helyzethez, ami átgondoltabb, takarékosabb gazdálkodást követel.

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Terták Elemér: még egyszer az állami árszabályozásról

Terták Elemér: még egyszer az állami árszabályozásról

A magyar kormány által bevezetett kamatstop, üzemanyag-árstop és árrésstop megszüntetése világossá teszi: létezik egy kiszámíthatóságra és piaci versenyre épülő alternatív gazdaságpolitikai út. Az árkorlátozásokra valójában nem a globális válságok, hanem nagyrészt a kormányzat saját hibái – az inflációt szító pénzosztogatás, az elhibázott kamatpolitika és a választási szempontú beavatkozások – miatt volt szükség. A gazdaságtörténet Diocletianustól napjainkig bizonyítja, hogy az árkorlátozások csak tüneti kezelést nyújtanak, hosszabb távon pedig több kárt okoznak, mint hasznot. Elérkezett az idő, hogy a támogatások és korlátozások helyett a piaci teljesítmény határozza meg a boldogulást.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×