eur:
395.93
usd:
354.63
bux:
0
2024. szeptember 27. péntek Adalbert

Blair, Cherie és a titokzatos harmadik egy regényben

Robert Harris új politikai thrillerje, A szellem (The Ghost) kiengedheti azokat a szellemeket, amelyeket a korábbi brit miniszterelnök, Tony Blair idején próbáltak palackba zárni.

A regény egy miniszterelnök, Adam Lang memoárja, aki ambiciózus felesége, Ruth, valamint hű és odaadó asszisztense, Amelia Bly között őrlődik. A regény írója tagadja, hogy a történet a volt munkáspárti miniszterelnökről szólna.

Pedig akik már olvasták a művet, azt állítják: igen szembetűnő a hasonlóság Tony Blair, felesége, Cherie és a volt kormányfő személyi titkára, Anji Hunter, valamint a regény szereplői között.

Az október 4-én a boltokba kerülő könyvben a kormányfő és a személyi titkár között szerelmi viszony szövődik.

Plátói kapcsolat

A valóságban azonban Ms Hunter nemegyszer bizonygatta, hogy kapcsolatuk Blair-rel csak plátói. Tinédzserkoruk óta ismerik egymást, aztán Oxfordban az egyetemen ismét találkoztak.

Az is biztos, hogy a miniszterelnök feleségének gyanús volt a hölgy, sőt azt is beszélték, ez a gyanú volt a legfontosabb indoka annak, hogy Ms Hunter 2001-ben távozott Blair irodájából.

A regényben szereplő hölgy egyébként igen vonzó. Bár 45 éves, de tíz évet is letagadhatna a korából. Gyönyörű és hatalmas szemei vannak, bár túl sok szemfestéket használ.

Blair titkos fegyvere

Mr Huntert is gyakran írták le úgy, mint Blair titkos fegyverét, akit akkor vet be, amikor valami vonzó dologgal akarja megnyerni valakit. Sőt, még egy hasonlóság fedezhető fel a két hölgy között: mindketten dohányoznak.

Harris leírásában Cherie Blair, azaz Ruth Lang meglehetősen független ember, aki néha minden ok nélkül agresszívvá válik, máskor meglehetősen bizarr, amint azt próbálja ráerőltetni a férjére, hogy mit vegyen fel. Mrs Blair egyik ismerőse szerint a leírás hűen tükrözi Cherie jellemét.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.27. péntek, 18:00
Steinbach József
a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke
Kiköltöznél Németországba? Így működik ott a nyugdíjrendszer

Kiköltöznél Németországba? Így működik ott a nyugdíjrendszer

A pandémiás évek ideiglenes visszaesése után ismét 650 ezerre teszik a tartósan külföldön dolgozó magyarok számát (az előrejelzések szerint ez csak nőhet a jövőben), a legtöbben az Egyesült Királyságban, Ausztriában és Németországban dolgoznak. Számukra létfontosságú lehet, ha tisztában vannak az adott ország nyugdíjrendszerének működésével, a megszerezhető nyugdíj feltételeivel, hiszen nagyrészt ettől függhet majd az időskori anyagi biztonságuk. Cikksorozatom első részében bemutattam az Egyesült Királyság nyugdíjrendszerének jellemzőit, a második a részben Ausztriával foglalkoztam, ebben a részben pedig Németországról írok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×