Infostart.hu
eur:
355.27
usd:
307.84
bux:
134663.53
2026. június 9. kedd Félix
Nyitókép: Getty Images

Nagy hír a hazai revolutosoknak

Hamarosan érkezhet a magyar bankszámlaszám a neobank itthoni felhasználóinak.

Hamarosan megtörténik az ügyfelek áthelyezése a Revolut magyarországi fióktelepéhez. Ezen felül jön a magyar nyelvű ügyfélszolgálat, csatlakoznak az Azonnali Fizetési Rendszerhez, és bevezetik a qvik és a fizetési kérelem funkciókat is – mondta el Petrás Gábor, a Revolut magyarországi vezetője a Portfolionak.

Emlékeztetett, hogy a magyar fióktelepet az MNB már 2025 október végén nyilvántartásba vette, azóta pedig folyamatosan bővítik a magyar csapatot. Az elmúlt hónapokban közel megduplázták a létszámot, és 2026 márciusa óta zajlik a magyar bankszámlák bevezetése. Leghamarabb május 18-át követően lehet számítani a meglévő ügyfelek áthelyezésére.

A hazai ügyfelek így munkabérüket is kaphatják majd közvetlenül Revolut-számlájukra

– emelte ki Petrás Gábor.

Emellett azt is elmondta, hogy már több mint 2,3 millió lakossági ügyfelük van Magyarországon, ez 24 százalékos országos penetrációt jelent. Lakossági ügyfélbázisuk 2025-ben 28 százalékkal nőtt. Aktív felhasználóik száma a magyar ügyfélbázis közel kétharmadát teszi ki. Ugyan klasszikus bankfiók-hálózatban nem gondolkodnak, de például a Szigeten jelen lesznek idén is. A vezető azt is leszögezte, hogy fontos, hogy az ügyfeleik anyanyelvén tudjanak kommunikálni velük.

A tranzakciós illetékkel kapcsolatban elmondta, hogy már korábban is fizették azt, és a jövőben is fogják fizetni. Ezzel összefüggésben egyes, nem Revolut-számlák felé irányuló átutalások esetében módosul a díjszabás. A hazánkban jelenleg nem elérhető kriptóra is kitért, tájékoztatása szerint az a Revolut értékajánlatának egyik kulcseleme, ahogyan a hiteltermékek is.

Ismertette, hogy a befektetési kínálatuk különösen népszerű a magyar ügyfelek körében, a funkció felhasználói száma éves szinten 55 százalékkal nőtt. Komolyan veszik a csalások elleni küzdelmet, az elmúlt hónapokban számos új biztonsági funkciót vezettek be.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Két témát tárgyal az Országgyűlés a keddi napon, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését és az utcai politikai plakátok ügyét. Ennek kapcsán Magyar Péter napirend előtt szólt a parlamentben, hosszan fejtegetve a hivatal haszontalanságának összetevőit és a plakáterdő gyerekekre gyakorolt mérgező hatását.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Már a Kreml is elismeri: tarolnak az ukrán drónok, fordulhat a kocka - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Már a Kreml is elismeri: tarolnak az ukrán drónok, fordulhat a kocka - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Már Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő is elismeri, hogy az ukrán mélységi dróncsapások komoly fejtörést okoznak az orosz üzemanyagellátásnak. A pilóta nélküli fegyvereknek hála az orosz területszerzés 2023 óta először negatívba fordult. A drónháború elmérgesedésével egyre gyakrabban bukkannak fel orosz és ukrán drónok NATO-tagállamok területén: Romániában egy ukrán tengeri drón okozott botrányt, a baltikumban repülő eszközök borzolják a kedélyeket. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×