Infostart.hu
eur:
354.19
usd:
311.3
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
flag USA background design for independence, veterans, labor, memorial day. colorful smoke on black background
Nyitókép: Memorystockphoto

125 százalék! - Durva a vámlicit Amerika és Kína között

Kína - válaszul az amerikai vámemelésre - 125 százalékra emelte az amerikai árucikkekre kivetet vámot - jelentette be pénteken a kínai államtanács vámügyi bizottsága.

A bizottság közleménye hozzáteszi, hogy ha a washingtoni kormány a jövőben is további vámokat vet ki az Egyesült Államokba exportált kínai árukra, Kína azt már figyelmen kívül fogja hagyni, mivel a vámok már olyan szintet értek el, hogy a Kínába exportált amerikai áruknak már nincs piaci elfogadottsága.

"A Kínára kirívóan magas vámok amerikai kivetése súlyosan sérti a nemzetközi és gazdasági kereskedelmi szabályokat, az alapvető gazdasági törvényeket és a józan észt, valamint teljesen egyoldalú megfélemlítés és kényszerítés" - áll a kínai pénzügyminisztérium közleményében.

Donald Trump amerikai elnök korábban bejelentette, hogy tovább emeli a Kínából származó importra kivetett vámokat 125 százalékra, ezt követően az amerikai kormány közölte, hogy az emelés nem tartalmazza a már bevezetett 20 százalékos vámokat, vagyis a Kínával szembeni különleges vámtétel 145 százalék.

Trump elnök eközben átmenetileg, 90 napra felfüggesztett bizonyos pótdíjakat más országok esetében. Trump azzal indokolta a lépést, hogy Kína "tiszteletlen" a globális piacokkal szemben. Az elmúlt napok amerikai vámbejelentéseire válaszul Peking korábban világossá tette, hogy kész "a végsőkig harcolni" a vámvitában, és "zsarolással" vádolta az Egyesült Államokat.

Kína ugyanakkor jobb kapcsolatokra törekszik más kereskedelmi partnerekkel. A Pedro Sánchez spanyol miniszterelnökkel tartott találkozón Peking együttműködésre szólított fel az EU-val a globális kereskedelmi vitában. Korábban Maros Sefcovic uniós kereskedelmi biztos telefonon tárgyalt a kínai kereskedelmi miniszterrel a két fél közötti gazdasági párbeszéd fokozásáról.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×