eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 28. szombat Vencel
Nyitókép: Pixabay

Dübörög a román autógyártás, és nem csak Daciák jönnek

Több mint félmillió gépkocsit készült tavaly keleti szomszédunknál.

Romániában tavaly 21 százalékkal nőtt a gépkocsigyártás 2021-hez képest, a legyártott járművek száma meghaladta a félmilliót - közölte a román autógyártók egyesülete hétfőn.

A francia Renault tulajdonában levő Dacia 2022 decemberében Mioveni-i üzemében 22 593 járművet, a teljes év folyamán pedig 314 228 autót gyártott.

Az Otosan török-amerikai vegyesvállalat által birtokolt Ford Románia craiovai autógyárában decemberben 13 337, a teljes tavalyi év folyamán pedig 195 237 gépkocsi gördült le a gyártósorokról.

A tavaly Romániában gyártott 509 465 gépkocsi 16,3 százalékos növekedést jelent

a 2020. évi és 3,9 százalékos növekedést a korábbi csúcsnak számító 2019. évi termeléshez képest a romániai autógyártásnak tehát mostanra sikerült túljutnia koronavírus-világjárvány és a félvezetők hiánya okozta válságon.

Címlapról ajánljuk

Vasárnap Ausztria választ: a Szabadságpárt visszatérhet a csúcsra

Épp hogy csak túljutott Ausztria a rendkívüli károkat okozó áradások nehezén, az ország a hét végén újabb, ezúttal politikai megméretés előtt áll. Több mint 6,3 millióan járulhatnak a szavazóurnák elé, hogy újabb öt évre új parlamentet, illetve új kormányt válasszanak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Harmadik világháborúval riogatott Trump, egyetlen döntéssel meg lehetne rengetni Oroszországot – Ukrajnai háborús híreink szombaton

Harmadik világháborúval riogatott Trump, egyetlen döntéssel meg lehetne rengetni Oroszországot – Ukrajnai háborús híreink szombaton

Donald Trump republikánus amerikai elnökjelölt és Volodimir Zelenszkij ukrán államfő a New York-i Trump Towerben folytattak beszélgetést. A találkozó után Trump azt írta saját közösségi platformján, a Truth Social-ön, ha nem ő győz az elnökválasztáson, jön a harmadik világháború. Az elmúlt hónapok legfontosabb kérdése, hogy az európai vezetők és az Egyesült Államok döntéshozói engedélyezik-e Kijevnek, hogy a Nyugattól kapott modern fegyverrendszereket bevessék Oroszország területe ellen. Az amerikai Institute for the Study of War (ISW) intézet írt egy elemzést, hogy miért lenne fontos egy ilyen lépést megtenniük Ukrajna szövetségeseinek. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×