Infostart.hu
eur:
354.63
usd:
312.33
bux:
139633.63
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Sassnitz-Mukran, 2016. december 6.Egy munkás az Északi Áramlat (Nord Stream) földgázvezeték új, 1200 kilométer hosszú vezetékpárjának megépítéséhez szükséges elemek egyikében az északkelet-németországi Sassnitz-Mukran kikötőjében 2016. december 6-án. A földgázvezeték új vezetékpárjának megépítéséről 2015 júniusában írt alá szándéknyilatkozatot a szentpétervári gazdasági fórumon az E.On, a Shell, és az ÖMV olajvállaltok, valamint a Gazprom orosz állami gázipari monopólium képviselői. Az évi 55  milliárd köbméteres gázszállítási kapacitásra tervezett vezeték lefektetése a tervek szerint 2017-ben kezdődik meg. (MTI/EPA/Jens Büttner)
Nyitókép: JENS BÜTTNER

Lehet, hogy fel kell télen osztani a gázt Európában?

Ha az oroszok senkinek nem szállítanak, a Nemzetközi Energiaügynökség ügyvezetője szerint sor kerülhet erre.

Közel az idő, hogy porciózni kell a földgázt Európában - írja a Nemzetközi Energiaügynökség jelzése alapján a vg.hu. A jelzésben az is szerepel, hogy fel kell rá készülni, hogy télen Oroszország leállítja a földgázszállítást nyugati irányba.

Fatih Birol, a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) ügyvezető igazgatója szerint a tél közeledtével egyre érthetőbb az orosz szándék erre.

Szerinte az európai országok vészintézkedései - példuál a régi szénerőművek újraindítása - indokoltak voltak, arról szóltak, hogy legyen energia egyáltalán télire.

Birol szerint az atomerőművek is menekülőutat jelentenek a gázínségben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Fontos bejelentést tett Kapitány István – példátlanul nagy energetikai programot indítanak

Fontos bejelentést tett Kapitány István – példátlanul nagy energetikai programot indítanak

Példátlan léptékű, 1,5 milliárd eurós fejlesztési program indul európai uniós forrásokból a magyar villamosenergia-hálózat korszerűsítésére – jelentette be Kapitány István gazdasági és energiaügyi miniszter. A beruházás célja az áramellátás biztonságának növelése, valamint csaknem 5000 megawattnyi új, elsősorban megújuló energiatermelő kapacitás előtt nyithat utat. A program keretében okosmérők telepítésére is lehetőség nyílik, amelyek a háztartások tudatosabb energiafelhasználását segíthetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×