eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Nyitókép: Pixabay

A csúcson lép le a Google két vezetője

Larry Page és Sergey Brin Sundar Pichainak adja át a karmesteri pálcát.

Távozik a Google-birodalom éléről Larry Page és Sergey Brin. A céghálót összefogó Alphabet elnök-vezérigazgatója Sundar Pichai lesz, aki megtartja a Google CEO-posztját is - írja a Portfolio.

Page és Brin nem távoznak a cégtől, folytatják részvételüket mint társalapítók, részvényesek és igazgatósági tagok. Leköszönő levelükben az hangsúlyozták, hogy "nem törekednek a vezetői feladatok megtartására, ha úgy látják, hogy van jobb megoldás is a vállalat számára."

A két alapító közismerten nem rajongott a vállalat napi szintű irányításáért, Page az Alphabet létrehozása után formálisan sem vett részt a közvetlen menedzsemnt feladatokban, idejét inkább a nagy projektek, mint például a vezető nélküli autózás kötötték le. Brin is több nagy volumenű projekttel foglalkozott szívesebben, a Google Glass után a kísérleti laboratóriumok feladatai vonzották elsősorban.

Pichai négy éve vezeti az Alphabet zászlóshajóját, ezentúl az ő felügyelete alá tartozik majd többek között a vezető nélküli autózás egysége, a Waymo, illetve a Calico egészségügyi vállalat is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×