eur:
409.43
usd:
375.86
bux:
74581.34
2024. november 5. kedd Imre

Engedélyezte az MNB a Konzum és az Opus Global fúzióját

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) elfogadta a Konzum Nyrt. és az Opus Global Nyrt. egyesüléséhez szükséges egyenértékűséget, amivel minden feltétel teljesült ahhoz, hogy június 30-val létrejöjjön a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) ötödik legnagyobb vállalata - közölték a társaságok.

A két cég csütörtökön hozta nyilvánosságra a BÉT honlapján az MNB jóváhagyó határozatát és a 2018. évi proforma beszámoló főbb számait a felügyeleti eljáráshoz szükséges egyenértékűségi dokumentum részeként. A fúzió értékpapír-cserével valósul meg. Az MNB eljárásában azt vizsgálta és állapította meg, hogy a két társaság egyesülése kapcsán valamennyi, a fúzióban részt vevő társaság piaci, gazdasági, pénzügyi és jogi helyzetének, valamint azok várható alakulásának alapjául szolgáló adat és információ a befektetők rendelkezésére áll.

A felügyeleti eljáráshoz szükséges, az összeolvadáshoz kapcsolódó egyenértékűségi dokumentum tartalmazza az Opus Global és a Konzum egyesülésével létrejövő új óriásvállalat 2018. december 31. fordulónapjára készített proforma konszolidált pénzügyi kimutatásait is. A dokumentum úgy mutatja be a cégcsoport tagvállalatainak összevont pénzügyi helyzetét, mintha a Konzum már 2018. január 1-jével beolvadt volna az Opus Globalba.

A 2018. december 31-én zárult pénzügyi évre elkészített proforma konszolidált pénzügyi kimutatások alapján az egyesült Opus Global működését legjobban mérő összes működési bevétel 254,2 milliárd forint, több mint 23,5 milliárd forintot meghaladó EBITDA-val. A társaság teljes átfogó jövedelme közel 41,3 milliárd forint. Az Opus konszolidált teljes saját tőkéje pedig meghaladta a 350,8 milliárd forintot.

A proforma konszolidált pénzügyi adatok alapján Magyarország legnagyobb, és egyik legtőkeerősebb befektetési holdingja jön létre az összeolvadással, amely stabil pénzügyi helyzettel és kiváló növekedési kilátásokkal folytatja tevékenységét az összeolvadást követően - írják.

A BÉT honlapján közölt tájékoztatás szerint a felügyelet június 12-i határozatával hagyta jóvá az Opus Global által készített egyenértékűségi dokumentum és az erről szóló hirdetmény közzétételét az Opus Global által kibocsátandó 165 261 574 darab, a korábbiakban kibocsátott részvényekkel mindenben azonos jogokat biztosító "A" sorozatú, egyenként 25 forint névértékű törzsrészvénynek a BÉT prémium kategóriájába történő bevezetéséhez, illetve nyilvános értékesítésre történő felajánláshoz.

A társaságok rendkívüli közgyűlései április 9-én döntöttek a Konzum Opus Globalba való június 30-i beolvadásáról. A Konzum és az Opus Global részvényeinek átváltását 2:1 arányban határozták meg. A cserearány megállapításakor a társaságok 2018. december 31-i fordulónapra számított IFRS szerinti konszolidált saját tőkéjét vették alapul, mely tisztítás nélkül a Konzumnál meghaladta a 73,8 milliárd, az Opus Globalnál pedig a 280,4 milliárd forintot.

A Konzum részvényei csütörtökön délután fél öt előtt 202 forinton forogtak, ami 2 forinttal, 0,98 százalékkal alacsonyabb az előző záróárnál. Az Opus Globál részvényei ugyanakkor 404,8 forinton álltak, ami 4,2 forinttal, 1,05 százalékkal magasabb az előző záróárnál.

Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×