eur:
392.73
usd:
362.99
bux:
72132.83
2024. július 8. hétfő Ellák

Virtuális pénzek nyomában a NAV

Terrorizmus finanszírozása, zsarolóvírus, piramisjáték. Tavaly több olyan ügy is a magyar pénzmosás elleni iroda elé került, amelyben a különféle virtuális pénzek hazai használata kapcsán merült fel kétely. Ezek nyomába ered a NAV - tudta meg a Magyar Idők.

Egyre elterjedtebbek a világban a virtuális pénzek, amelyek csak a digitális térben léteznek, miközben működésük központilag nem szabályozott – erre hívta fel a figyelmet a magyar pénzmosás elleni iroda.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal kötelékében működő egységnél a Magyar Időknek rámutattak: a virtuális fizetőeszközök kapcsán felmerülhet súlyos bűncselekmények kockázata is, mégpedig amiatt, mert a virtuális pénzeknél könnyűszerrel elkerülhető a részt vevő szereplők azonosítása.

Így pillanatnyilag nem tudható, hogy egy-egy ilyen elszámolás legális vagy illegális ügyletet takar, s rendkívül nehéz annak megállapítása, hogy bűncselekmény áll-e a tranzakció háttérében.

A nemzetközi tapasztalatok szerint a virtuális fizetőeszközöket a kábítószer- és fegyverkereskedelem szereplői, a zsarolóvírusok szétküldői és a terroristákat finanszírozó résztvevők is felfedezték maguknak. Ezek mellett azonban megjelent a piramisjáték is.

A magyar pénzmosás elleni egységhez tavaly nagyjából egy tucat olyan bejelentés futott be, amelyben az efféle fizetőeszközök valamilyen módon szerepeltek.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×