eur:
410.8
usd:
391.6
bux:
79521.35
2024. november 22. péntek Cecília
Korrupció mindenhol van, de nem merjük jelenteni

Korrupció mindenhol van, de nem merjük jelenteni

Mindennapos a korrupció az üzleti életben. A régióban és európai szinten is leginkább Magyarországon érzékelhető - derült ki az EY felméréséből. A tanácsadó társaság partnere az InfoRádióban azt mondta: a munkavállalók többsége azért nem jelenti, hogy lát korrupciót, mert félti a személyes biztonságát.

Mindenhol van

A felmérésből kiderült, hogy

komoly probléma a korrupció ma Magyarországon.

A gazdasági válaszadók 78 százaléka szerint elterjedt az üzleti életben – mondta Bíró Ferenc.

„Ez folyamatosan romló trend 2009 óta. Az előző évhez képest ez az arány romlott, öt százalékpontot, de regionálisan is romlott a pozíciónk.”

Korrupció mindenhol van, de nem merjük jelenteni

A korrupció meghatározásába nem tartozik bele az eszközök eltulajdonítása, a szakmai definíció szerint az a korrupció, amikor valakinek alapvetően jogosulatlan előnyt ajánlanak fel azért, hogy visszakapjon valamit – magyarázta az EY partnere.

Szólni vagy nem szólni?

„A válaszadók többsége azt mondta, nem meri jelenteni, ha lát valami. De azoknál a cégeknél, ahol jól kiépített, anonimitást, védettséget biztosító, úgynevezett megfelelőségi rendszer működik, tipikusan magasabb az információval jelentkezők aránya.”

Annak, hogy miért nem jelentik, sok oka lehet

– jelezte Bíró Ferenc. Az EY partnere példaként a munkatársak és a munkaadó iránti lojalitást, a saját karrier féltését és a személyes biztonsága védelmét említette.

„Az első négy kategóriára viszonylag kevés pozitív válasz érkezett, kevesebb, mint Kelet-Európában és az európai régióban. Nagyon markáns és meglepő volt viszont a személyes biztonság féltése, a válaszadók 69 százaléka jelezte azt, hogy a saját biztonsága miatti aggodalomban nem jelezne visszaélést.”

Ez az arány a megkérdezett 41 ország közül nálunk a legmagasabb – mondta az EY partnere.

„Korrupció mindenhol van. Nem csak nagyvállalatnál, de értelemszerűen, ahol több pénz van,

nagyobb birkanyáj körül több farkas kering.

A kockázatokra adott válaszok térnek el a különböző méretű szereplőknél” - tette hozzá Bíró Ferenc.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.

Szép a havazás, csak közlekedni ne kelljen - fotók

A havas táj látványát, a téli hangulatot sokan szeretjük, közlekedni benne annál kevésbé tartozik a kedvenceink közé. Ám ez a két dolog együtt jár, mint azt a szép, de némiképpen ijesztő fotóinkon is látszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

A kínai gazdaság egyik legbefolyásosabb szereplője és egyben Kína leggazdagabb embere, Zhong Shanshan, a Nongfu Springs italgyártó cég alapítója kemény kritikát fogalmazott meg az online vásárlási platformokkal, különösen a Pinduoduóval szemben. Zhong szerint ezek a platformok árháborút indítottak, amely számos vállalatot és iparágat károsított meg, miközben az ország gazdasági visszaeséssel küzd. A milliárdos üzletember a kínai kormányt is bírálta, amiért nem tett eleget a helyzet kezelésére - írta meg a CNN.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×