eur:
409.25
usd:
375.59
bux:
74408.72
2024. november 5. kedd Imre
Korrupció mindenhol van, de nem merjük jelenteni

Korrupció mindenhol van, de nem merjük jelenteni

Mindennapos a korrupció az üzleti életben. A régióban és európai szinten is leginkább Magyarországon érzékelhető - derült ki az EY felméréséből. A tanácsadó társaság partnere az InfoRádióban azt mondta: a munkavállalók többsége azért nem jelenti, hogy lát korrupciót, mert félti a személyes biztonságát.

Mindenhol van

A felmérésből kiderült, hogy

komoly probléma a korrupció ma Magyarországon.

A gazdasági válaszadók 78 százaléka szerint elterjedt az üzleti életben – mondta Bíró Ferenc.

„Ez folyamatosan romló trend 2009 óta. Az előző évhez képest ez az arány romlott, öt százalékpontot, de regionálisan is romlott a pozíciónk.”

Korrupció mindenhol van, de nem merjük jelenteni

A korrupció meghatározásába nem tartozik bele az eszközök eltulajdonítása, a szakmai definíció szerint az a korrupció, amikor valakinek alapvetően jogosulatlan előnyt ajánlanak fel azért, hogy visszakapjon valamit – magyarázta az EY partnere.

Szólni vagy nem szólni?

„A válaszadók többsége azt mondta, nem meri jelenteni, ha lát valami. De azoknál a cégeknél, ahol jól kiépített, anonimitást, védettséget biztosító, úgynevezett megfelelőségi rendszer működik, tipikusan magasabb az információval jelentkezők aránya.”

Annak, hogy miért nem jelentik, sok oka lehet

– jelezte Bíró Ferenc. Az EY partnere példaként a munkatársak és a munkaadó iránti lojalitást, a saját karrier féltését és a személyes biztonsága védelmét említette.

„Az első négy kategóriára viszonylag kevés pozitív válasz érkezett, kevesebb, mint Kelet-Európában és az európai régióban. Nagyon markáns és meglepő volt viszont a személyes biztonság féltése, a válaszadók 69 százaléka jelezte azt, hogy a saját biztonsága miatti aggodalomban nem jelezne visszaélést.”

Ez az arány a megkérdezett 41 ország közül nálunk a legmagasabb – mondta az EY partnere.

„Korrupció mindenhol van. Nem csak nagyvállalatnál, de értelemszerűen, ahol több pénz van,

nagyobb birkanyáj körül több farkas kering.

A kockázatokra adott válaszok térnek el a különböző méretű szereplőknél” - tette hozzá Bíró Ferenc.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×