„A kormány ezt a határozatot azért hozta, hogy az elmúlt időszakban elkezdődött finomhangolást jó irányba terelje. Az sem volt titok, hogy a posta és a takarékszövetkezetek stratégiai partnerként tekintenek egymásra, és ez a kormányhatározatban is visszaköszön” - emelte ki a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének elnöke.
Vida József közölte, a cél egyértelmű, sok munka van még, nagyjából a félúton tart a folyamat. Hozzátette, meg fog történni a 67 szövetkezeti hitelintézet együttműködésének kérdéseinek, szabályainak finomhangolása.
„Nem úgy kívánjuk elhelyezni magunkat, hogy Magyarország első, második, negyedik bankja legyen az integráció, hanem inkább azt, hogy a vidéki emberek első számú bankja legyen a takarék. Ebbe beletartozik a takarékszövetkezeti rendszer minden egyes szereplője, így az FHB Bank, a leányvállalatai, a Takarékszövetkezetek és a Takarékbank is.”
A további fúziókról a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének elnöke azt mondta, a takarékszövetkezetek stratégiáiból azt derül ki, hogy húsz középtávon el tudja látni az előtte álló feladatokat.
„Ez azért is fontos, mert nemcsak az eredményesség, a jövedelmezőség határozza meg egy takarékszövetkezet működését, hanem azok a jogszabályi elvárások is, amelyek változnak, szigorodnak és megváltoztatják a működési modellt. A jövőben a számviteli kérdésekben lesz változás, áttérés.”
Vida József hozzátette, az MNB által elvárt működési és biztonsági funkciók ellátása is azt eredményezi, hogy megfelelő csapattal, kompetenciával bíró szervezet nyújtson pénzügyi szolgáltatásokat. A Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének elnöke úgy látja, körülbelül húsz takarékszövetkezet tud 2017 végére egységes informatikai megoldásokkal, arculattal tud az ügyfelek rendelkezésére állni.