Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Jó ünnepi forgalmat vár az osztrák kiskereskedelem

"Minél nagyobb a képernyő, annál tekintélyesebb a tulajdonosa" - ebben bízik, jó ünnepi forgalmat várva, az osztrák gazdasági kamara (WKÖ) elektromos kereskedelmi tagozatának vezetője, Wolfgang Krejcik.

Remélhető, hogy a tavalyi karácsonyi forgalmat ismét el lehet érni, sőt, talán meg is lehet haladni - mondta a szakember vasárnap az APA hírügynökségnek, remélve, hogy a presztízsszempont erősebb lesz a gazdasági visszaesés indokolta takarékosságnál.

Tavaly Ausztriában 3,8 milliárd euróért keltek el elektromos cikkek. Egynegyedük a karácsonyi bevásárlási szezonban talált vevőre. Idén az első háromnegyed évben 3,12 milliárd eurót ért el az értékesítés, és ha a "karácsonyi egynegyed" idén is meglesz, akkor a teljes bevétel nagyobb lehet a tavalyinál.

"Abszolút nyerők" idén a nagy lapos képernyős tévék és az energiatakarékos háztartási gépek - mondta Krejcik. Egy jobb lapos képernyős készülék jellemző ára 1500-2000 euró között van, de persze kapni jóval drágábbat is. Ezekből az első kilenc hónapban már körülbelül 450 ezer fogyott, és a kamara úgy becsüli, hogy ebben a negyedévben további 350 ezernek az eladására van kilátás. Keresettek a nagy felbontású HDTV-készülékek, miután az osztrák közszolgálati ORF egy ideje már ebben a minőségben is közvetít. Mindazonáltal a kisebb képernyők is jól fogynak: ezeket a konyhába, illetve a hálószobába veszik - és teszik - az emberek, készülve a januári téli olimpiára.

Az osztrák elektromos kiskereskedelem az első kilenc hónapban a legnagyobb forgalmat a szórakoztató elektronikában érte el a nagy képernyőknek köszönhetően: szórakoztató elektronikai cikkekből 950 millió euró volt a bevétel. A második hely az információs technológiáé - számítógépeké és a hozzávalóké -, 840 millió eurós forgalommal. Távközlési berendezésekből - főleg mobiltelefonokból - 730 milliós, háztartási gépekből 690 milliós forgalmat értek el az osztrák kiskereskedők.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×