Infostart.hu
eur:
352.38
usd:
308.4
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Szeptemberben feláll a tudománypolitikai tanács

Új koordinációs testület alakítását jelentette be a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter. Varga István közölte: a Kutatási és Tudománypolitikai Tanács feladata a tudományos utánpótlás képzéséről, az oktatás és a vállalkozások együttműködéséről, valamint tudománypolitikáról szóló javaslatok kidolgozása.

Szeptemberben alakul meg a tudomány-, technológia és innovációpolitika új testülete - jelentette be a nemzeti gazdasági és fejlesztési miniszter. Varga István hozzátette: a tanács 10 főből áll majd, elnöke a mindenkori miniszterelnök, tagjai a gazdasági és oktatási tárca vezetője, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal vezetője, a Rektori Konferencia elnöke, valamint 4, most még meg nem nevezett szaktekintély.

A miniszter elmondta, hogy a Kutatási és Tudománypolitikai Tanács feladata a tudománypolitikai stratégia megalkotása, az oktatási és a gazdasági szféra együttműködésének segítése és koordinálása, valamint összehangolni a tudomány- a technológia- és az innovációpolitikai stratégiákat, és javaslatokat is dolgoz ki. Varga István megjegyezte: az új testület gyakorlatilag folytatja a márciusban megszüntetett tárca nélküli minisztérium munkáját. A miniszter az Inforádió kérdésére elmondta: az Európai Neutronkutató Központról augusztus második felében lesznek tárgyalások a svéd illetékesekkel, és várhatóan hamarosan döntés is születhet arról, hogy Debrecenben, vagy a svédországi Lundban lesz a központ. Varga Istvánt hallják.

A miniszter hozzátette: az ESS mellett már tárgyalnak a másik nagy európai kutatási projektről az úgynevezett ELI-ről is, a magyar-cseh együttműködéssel készülő pályázatnak komoly esélye jósolnak az európai illetékesek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×