Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Ozzie, a világ legidősebb gorillája
Nyitókép: Forrás: Twitter

Meghalt a világ legidősebb hím gorillája

Ozzie 61 éves volt, 1988 óta élt az atlantai állatkertben. Vadon általában 40 éves korukig élnek fajtársai.

Hatvanegy évesen elpusztult a világ legidősebb hím gorillája az Egyesült Államokban, az atlantai állatkertben.

Az Ozzie nevű nyugati síkvidéki gorilla élettelen tetemére kedden bukkantak gondozói. Halálának oka egyelőre ismeretlen, de az állat néhány napja már étvágytalan és gyenge volt, arca felpuffadt – közölte a Georgia államban működő állatkert.

Atlanta, 2022. január 26.
Az Ozzie nevű nyugati síkvidéki gorilla 52. születésnapján az atlantai állatkertben 2013. április 26-án. A világ legidősebb hím gorillája, Ozzie 2022. január 25-én hatvanegy éves korában elpusztult. Ozzie egyben a világ harmadik legidősebb fogságban tartott gorillája volt.
MTI/EPA/Erik S. Lesser
Az Ozzie nevű nyugati síkvidéki gorilla 52. születésnapján az atlantai állatkertben 2013. április 26-án. A világ legidősebb hím gorillája, Ozzie 2022. január 25-én hatvanegy éves korában elpusztult. Ozzie egyben a világ harmadik legidősebb fogságban tartott gorillája volt. MTI/EPA/Erik S. Lesser

"Összetört a szívünk, mert egy legenda távozott" – hangsúlyozta az intézmény Twitter-üzenetében. Ozzie volt az 1988-ban Atlantába került első gorillanemzedék utolsó még élő tagja.

Ozzie a világ harmadik legidősebb gorillája volt. A legöregebb gorilla, egy Fatou nevű nőstény tavaly áprilisban lett 64 éves a berlini állatkertben.

Ezek a főemlősök vadon többnyire 40 évig élnek, állatkertben olykor 50 évig. Az atlantai állatkertben néhány hete egy 59 éves hím gorillát kényszerültek elaltatni.

Az atlantai állatkertben tavaly több gorillának, köztük Ozzie-nak is pozitív lett a koronavírustesztje. A most elhunyt hím az akkori közlés szerint csak enyhe tüneteket mutatott.

Ozzie 2009-ben történelmet írt azzal, hogy a világ első gorillájaként vérnyomásmérésen vett részt.

A nyugati síkvidéki gorillát kihalás fenyegeti az orvvadászat és életterének szűkülése miatt. Az atlantai állatkert adatai szerint 25 év alatt 60 százalékkal csökkent az állatok száma, sőt nyugat-afrikai elterjedési területének egyes részein 90 százalékkal.

Ozzie leszármazottai megtalálhatók szerte az Egyesült Államok és Kanada állatkertjeiben.

Címlapról ajánljuk
Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Hegedűs Zsolt szerint a hőség nem egyszerű kellemetlenség, hanem komoly egészségi kockázatot jelent és különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

A Portfolio május 22-én ismertette az Eurostat éves demográfiai kiadványának főbb adatait, kiemelve, hogy a magyar népességfogyás közép-kelet-európai régiós trend, miközben az EU népessége évről évre növekszik. A leginkább növekvő népességű országok között meglepő módon olyanok is vannak, ahol évtizedek óta alacsony a születésszám. A látszólagos ellentmondás hátterében az országonként jelentős mértékben eltérő nagyságú migráció áll. Ennek figyelembevétele jelentősen árnyalja azt a képet, amelyet a teljes népesség változása rajzol fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×