A kincset akkor fedezték fel, amikor a zongora új tulajdonosai megjavíttatták és felhangoltatták új szerzeményüket.
Szakemberek szerint az értékes lelet 1847 és 1915 között készült egy- és fél fontsterlinges aranypénzek gyűjteménye, amelyeket szándékosan rejtettek el a zongorában. A gyűjtemény becsült értékét nem hozták nyilvánosságra - adta hírül a BBC hírportálja.
A kincs ügyében vizsgálatot indított Shrewsbury bírósága, megpróbálják megállapítani eredetét és azt, hogy műkinccsé kell-e nyilvánítani.
A Londonban készült zongorát 1906-ban adták el egy Saffron Walden-i zeneboltnak. 1983-ig azonban nem ismert a története, akkor vásárolta meg egy térségbeli család, aki később Shropshire grófságba költözött. Új tulajdonosai ingyen jutottak a hangszerhez, és bejelentették a kincs felfedezését a ludlow-i múzeumnak. Az illetékesek most azt próbálják kideríteni, hogy 1906 és 1983 között kié lehetett a zongora.
Az aranypénzgyűjtemény legrégebbi darabját 1847-ben, Viktória királynő uralkodása idején verték, a "legújabbat" 1915-ben, V. György uralma alatt.
Peter Reavill, a londoni British Museum szakembere szerint az aranypénzgyűjtemény értéke akkora, hogy egy egész életet képes megváltoztatni. "Ez nem olyan pénz, amelyet eldugsz és megfeledkezel róla. Egy egész életre szóló megtakarítást jelent, a legtöbb embernek nem adatik meg ekkora összeg" - hangsúlyozta a szakember.
Alexandra Whittaker, a Fellows and Son aukciósház szakértője szerint egy 22 karátos egyfontos aranypénz értéke körülbelül 220 font (79 ezer forint), a félfontosé 113 font. De ha egy különleges pénzérméről van szó, ha például hibás, vagy az adott évben kevesebbet vertek belőle, akkor jóval többet ér - tette hozzá.