Infostart.hu
eur:
352.94
usd:
308.95
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán

A szemét örökre ott marad

A megtermelt hulladék csak egy részét érinti a szelektív gyűjtés. A Hulladék Munkaszövetség szerint arra kellene törekedni, hogy minél kevesebb szemetet termeljünk.

A szelektíven gyűjthető hulladékok alatt a csomagolóanyagokat értjük. Ezért a szelektív gyűjtés a környezetvédők szerint csak részmegoldást jelent, bár kétségtelen, hogy környezettudatosságra ösztönöz.

A Hulladék Munkaszövetség szóvivője, Graczka Szilvia szerint ráadásul az is probléma, hogy a szelektíven visszagyűjtött hulladéknak csak kis részét hasznosítják Magyarországon újra, a zömét kiviszik külföldre, és a szállítás már önmagában is károsítja a környezetet.

Graczka Szilvia elmondta: kényelmesnek tűnik a kukába dobni azt, amire nincs szükség, de tudni kell, hogy a hulladéklerakókban csak tárolják a szemetet, és amikor az megtelik, akkor deponia lesz belőle, ami nem jelent mást, mint azt, hogy befedik földdel, szigetelik, növényeket telepítenek a tetejére, és még vagy 25-30 évig figyelik, nem kerül-e a földbe belőle káros anyag. A szemét azonban örökre ott marad.

A környezetvédők szerint szükség lenne több szemétfajta újrahasznosítására, szerves anyagoknál komposztálásra, de egyszerű megoldás az is, ha nem kidobjuk az elromlott tárgyat, hanem inkább megjavíttatjuk. És azt sem szabad elfelejteni, hogy minél több szemetet állítunk elő, annál többet kell elszállítani, ami a közterület fenntartó cégeknek minden bizonnyal hasznot húz, mert a szemétdíjakat biztosan emelik majd.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×