Infostart.hu
eur:
352.25
usd:
307.48
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Kiket tartanak a világ legidegesítőbb turistáinak?

A francia nyaralók arrogánsak, szűkmarkúak és nem beszélnek idegen nyelveket - derült ki egy utazási ügynökség felméréséből, amely szerint a japánok a világ legjobb turistái.

A francia turisták a legrosszabbak a világon - legalábbis ez derült ki az Expedia internetes utazási ügynökség felméréséből. Összesen 4500 szállodatulajdonost kérdeztek meg arról, mi a véleményük az egyes nemzetek nyaralóiról.

Nem véletlenül végeztek a lista utolsó helyén a franciák, mivel őket tartották a legkevésbé udvarias és bőkezű vendégeknek, ráadásul nem igazán beszélnek más nyelveket.

"A franciák nem nagyon járnak külföldre. Vagyunk olyan szerencsések, hogy országunk bővelkedik a csodálatos tájakban és a gazdag kulturális élményekben" - magyarázta a bizonyítványt a France Info rádióműsorában Timothee de Roux az Expedia francia marketingigazgatója, aki hozzátette: a franciák 90 százaléka saját országában nyaral.

"Éppen ezért amikor külföldre mennek, zavarják őket azok a dolgok, amelyekhez nincsenek hozzászokva. Nagyobb igényeket támasztanak, ezért gyakran arrogánsaknak tartják őket" - mondta az igazgató, hozzátéve: honfitársai azért nem adnak borravalót külföldön, mert Franciaországban a számla tartalmazza a felszolgálási díjat.

A legjobb turisták címét a japánok nyerték el: a szállodatulajdonosok többsége szerint rendesek, ápoltak, csendesek és keveset panaszkodnak. Õket követik a britek és a kanadaiak.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×