Infostart.hu
eur:
354.62
usd:
312.29
bux:
139524.73
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Halláskárosodást okozhat az iPod?

Beperelték az iPod zenelejátszót gyártó Apple céget az egyesült államokbeli Kaliforniában. A felperesek szerint a termék a túl nagy hangerő miatt halláskárosodást okozhat.

A vád szerint az Apple által gyártott iPod zenelejátszót annyira fel lehet hangosítani (115 és 130 decibel közé), hogy az hosszú távú halláskárosodást okozhat.

A Louisianában élő felperes, John Kiel Patterson szerint további veszélyt jelent, hogy az iPodot elsősorban fülhallgatóval használják, ami egyenesen a fülcsatornába juttatja a hangot.

Szakemberek már korábban is figyelmeztettek arra, hogy a digitális zenelejátszók akár rövid ideig tartó hangos hallgatása is komoly károsodást okozhat. Patterson szerint a lejátszókat nem látják el megfelelő figyelmeztetéssel sem.

Bár az iPod felhasználói kézikönyve tartalmaz egy figyelmeztetést, mely szerint „állandó halláskárosodást okozhat a fül- vagy fejhallgatók túl hangos használata”, a perirat szerint az Apple nem tájékoztatja fogyasztóit arról, hogy mi a még biztonságos hangszint, illetve nem épített be olyan kijelzőt, amely figyelmeztetné a hallgatókat a túl nagy hangerőre.

A felperes azt is szeretné elérni, hogy a gyártó 100 decibelben maximalizálja a legnagyobb hangerőt, miként azt az Európában értékesített termékein teszi, valamint olyan fejhallgatókkal árulja az iPodot, amellyel megelőzhető a halláskárosodás.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Leszúrt a forint, mi lehet a háttérben?

Leszúrt a forint, mi lehet a háttérben?

Kéthetes mélypontja közelében indítja a csütörtököt a forint árfolyama az euróval és a dollárral szemben is. Hazai fronton a mai nap legfontosabb eseménye az MNB Inflációs jelentésének megjelenése lesz, emellett a nemzetközi geopolitikai hírek és az amerikai inflációs adatok mozgathatják a devizaárfolyamokat. Eközben az amerikai dollár erőteljes emelkedésbe lendült: az amerikai fizetőeszköz átszakította a korábbi technikai ellenállási szinteket az euróval szemben, így csütörtökön már közel egy éve nem látott havi nyereség felé tart. A befektetők arra számítanak, hogy a robusztus amerikai gazdaság miatt tartósan magasak maradnak a rövid távú kamatlábak, miközben a piac a kulcsfontosságú inflációs adatokra vár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×