Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
308.28
bux:
133670.96
2026. június 6. szombat Cintia, Norbert

Harc a cukorbetegség ellen

Nemzeti Diabétesz Programot készíttet a kormányzat a cukorbetegség megelőzésére és a betegek kezelésére. Magyarországon ma körülbelül 600 ezer cukorbeteg él, de rajtuk kívül is mintegy 300 ezer embernek magasabb a vércukorszintje a normálisnál.

Kapócs Gábor egészségpolitikai helyettes államtitkár az InfoRádiónak elmondta: a cukorbetegség elleni küzdelem kiemelt egészségügyi cél az Európai Unióban 2006 első felében, ezért is készül a program.

Az egészségpolitikus közölte: felvilágosító kampánnyal szeretnék felhívni az emberek figyelmét a betegség megelőzésére, amelynek leghatékonyabb módja az egészséges táplálkozás és a rendszeres mozgás.

Kapócs Gábor hozzátette: a cukorbetegek kezelését is áttekintik; azt szeretnék, hogy az ellátás lehetőleg ne a kórházakban, hanem az emberek otthonában történjen.

A Magyar Cukorbetegek Országos Szövetségének elnöke úgy véli: életmódváltással lehetne leginkább visszaszorítani a cukorbetegség kialakulását.

Kincses János az InfoRádióban azt mondta: a felvilágosítás mellett a kormányzatnak gondoskodnia kellene a betegek korszerűbb kezeléséről, a támogatott gyógyszerkör bővítéséről is.

A szakember kiemelte: fontos a cukorbetegek életminőségének javítása, a kialakuló szövődmények kezelése.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Meglepő egészségügyi különbségek egy 10 milliós testvérkutatásban
A születés sorrendjében

Meglepő egészségügyi különbségek egy 10 milliós testvérkutatásban

A családban betöltött helyünk – az, hogy elsőszülöttként vagy másodikként érkezünk-e – sokáig inkább pszichológiai és kulturális sztereotípiák tárgya volt. A „felelősségteljes nagytesó” és a „lazább kisöcsi” képe mélyen beépült a közgondolkodásba. Egy új, minden eddiginél nagyobb szabású kutatás azonban azt sugallja: a születési sorrend nemcsak a személyiségünkre, hanem az egészségünkre is hatással lehet.

Toroczkai László beleszállt Magyar Péterbe, a kormányfő neki is válaszolt

Az ellenzéki pártvezetőnek több baja is van Magyar Péter viselkedésével, megszólalásaival a migránspaktum elleni tüntetés kapcsán, az egyik, hogy közvetetten elszólta magát az uniós pénzek ügyében, a másik, hogy manipulálta Facebook-videóját. Közlésére Magyar Péter válaszolt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×