Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
a close-up view of a police vehicle with blue lights patrolling near a public park with the windows and doors closed
Nyitókép: aire images/Getty Images

Csapdába csalták az álnyomozókat – videó

Ötfős bandát számoltak fel a rendőrök Bács-Kiskun és Pest vármegyében, a gyanúsítottak nyomozóknak kiadva magukat próbáltak egy kalocsai nőt rávenni több millió forint megtakarításának átadására – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön a rendőrség honlapján.

A tájékoztatás szerint a kalocsai nőt telefonon hívta fel két férfi, akik magukat a Budapesti Rendőr-főkapitányság Kibervédelmi Osztályán dolgozó rendőröknek adták ki. Az álnyomozók azt állították, hogy a nő banki adatai kiszivárogtak, ezért megtakarítása veszélybe került. Rávették arra, hogy a lekötött megtakarításából pénzt vegyen fel, és azt adja át egy „rendőrnek”.

A nő elindította a pénzfelvétel folyamatát, de mivel az üggyel kapcsolatban egyre több hívást kapott, gyanút fogott, és felvette a kapcsolatot a helyi rendőrökkel.

Az igazi nyomozók felismerték a csalást, és a nő segítségével csapdát állítottak a bűnözőknek. A sértett látszólag beleegyezett az álrendőrök minden kérésébe, és megállapodtak abban, hogy Kalocsán több millió forintot ad át nekik.

Szerdán meg is érkeztek az álrendőrök, akik közül az egyik a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársának adta ki magát.

Az átadást követően a helyi és vármegyei rendőrök, valamint a Hírös kommandósok elfogták a férfiakat. A banda további három tagját egy Pest vármegyei településen fogták el – írták.

A bűnbanda öt tagját csalás miatt őrizetbe vették, és kezdeményezték a letartóztatásukat.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×