Infostart.hu
eur:
351.92
usd:
307.11
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Police.hu

Iskolaőrt ütött az anya, pedig akkor már ott voltak a rendőrök

Előbb csak fenyegette veréssel, aztán cselekedett.

A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádat emelt a Balassagyarmati Járásbíróságon azzal a 32 éves nővel szemben, aki egy Nógrád megyei általános iskola iskolaőrét bántalmazta.

A 32 éves nő 2021 novemberében gyermekével szeretett volna beszélni annak iskolájában, ahova – az akkori szigorú járványügyi előírások megszegésével – bement. Az ott szolgálatot teljesítő iskolaőr megkérte, hogy távozzon, és bár a nő ennek eleget tett, ám távozóban megfenyegette az őrt azzal, hogy meg fogja verni.

Az iskolaőr a fenyegetés miatt kihívta a rendőrséget, akik a történtek tisztázása érdekében visszahívták a nőt. Miután megérkezett, az autójából kiszállva szó nélkül az iskolaőrhöz lépett és állon ütötte, majd meglökte őt; a további tettlegességet a rendőrök akadályozták meg.

A nő ellen a Balassagyarmati Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat, melyben felfüggesztetett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt.

Az ügyben a Balassagyarmati Járásbíróság hoz döntést.

Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×