Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Saját kollégáit mérgezte egy pécsi ápolónő

Súlyos testi sértés gyanúja miatt eljárás indult egy pécsi kórház ápolónője ellen, aki a nyomozók szerint meg akarta mérgezni a kollégáit.

A rendőrség szerint a 30 éves nő több esetben mérgező hatású anyagot tett az osztályán dolgozó munkatársai kávéjába, teájába. Többen rosszul lettek és orvosi kezelésre szorultak. A hirado.hu információi szerint az ápolónőt őrizetbe vették, az ügyészség pedig kezdeményezte az előzetes letartóztatását.

A bíróság megalapozottnak találta a gyanút, ugyanakkor elegendőnek ítélte a lakhelyelhagyási tilalmat - írták, hozzátéve, hogy az ügyészség fellebbezése miatt az indítványról másodfokon a Pécsi Törvényszék dönt majd.

A Pécsi Tudományegyetem az MTI-nek eljuttatott közleményében azt írta: a Klinikai Központ neurorehabilitációs osztályán az elmúlt időszakban több váratlan rosszullét történ a dolgozóknál. A klinika és az érintett egység vezetése vizsgálatot indított, amelynek eredményeképpen a KK elnöke feljelentést tett.

"A hatóság gyors és hatékony nyomozómunkájának, valamint a klinikai vezetők és munkatársak segítőkész együttműködésének köszönhetően napokon belül elfogták a gyanúsítottat, aki feltételezhetően tudatmódosító szereket csempészett munkatársai italába, ezzel előidézve rosszullétüket" - áll a tájékoztatóban.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×