eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

38 millióba került a rozsdás vas

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Pest Megyei Adó- és Vámigazgatósága 2016-ban 96 millió forint bírságot szabott ki illegális fémkereskedelem miatt.

Fémkereskedelmi engedély nélkül több mint 123 tonna fémhulladékot értékesített két év alatt egy férfi, akinek ebből rendszeres, havi 50 ezer forintot meghaladó jövedelme keletkezett. Mivel tevékenységét üzletszerűen folytatta, ezért 38 millió forint bírságot kapott – közölte a NAV.

Pest megyében az elmúlt évben 138 esetben történt jogsértés illegális fémkereskedelemmel kapcsolatban, és ezekkel összefüggésben 96 millió forint bírságot is kiszabott a NAV.

A fémtörvény szerint illegális fémkereskedelmi tevékenységnek minősül az is, ha valaki a fémet megvásárolja, csereüzlet részeként átveszi, illetve abban az esetben is, ha elvégzett munkáért kapja fizetségként. Az ilyen jogsértések mindegyikére igaz, hogy magánszemélyek esetében a piaci érték háromszorosával, gazdálkodók esetében akár ötszörösével nagyobb pénzbírsággal sújtható.

Címlapról ajánljuk
Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Én arra hívok mindenkit, aki ezt a lemezt hallgatja, hogy ember legyen velem együtt, hogy egymás számára emberek lehessünk, és hogy megfogalmazhassunk nyugodtan aggodalmakat és örömöket anélkül, hogy a másik folyton ellenséget látna bennünk – mondta Kovács Ákos dalszerző, előadóművész az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol beszélt a most megjelent Metropolis című dupla albumáról és a december 14-i Aréna-koncertjéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az emberi társadalom az innovációnak és globalizációnak köszönhetően korábban képes volt felszabadítani magát a klíma uralma alól, de mára új függőség alakult ki az ember által létrehozott éghajlati rendszerrel szemben. Az elmúlt évtizedekben a fosszilis energiatermelés növekvő mértéke hozzájárult az üvegházhatás fokozódásához, ami jelentős hőmérséklet-emelkedést és időjárási szélsőségeket eredményezett. A fogyasztás mérséklése és a globális energiatermelés dekarbonizálása elengedhetetlen a jövő katasztrófáinak elkerüléséhez. A célok eléréséhez progresszív adózási rendszerek és nemzetközi együttműködés szükséges, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokra történő átállásra. Enélkül az emberiség a közeljövőben pusztító ökológiai válságokkal nézhet szembe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×