Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Hihetetlen helyen találták meg a kórházból eltűnt férfit

A szolnoki rendőrök órákon át keresték az idős férfit Szolnokon, végül egy kukoricásban találták meg - számolt be a polie.hu.

Az egyik szolnoki egészségügyi intézményből eltűnt férfi keresését kezdték meg a rendőrök 2017. június 29-én 22 óra 15 perckor.

Az intézmény egyik orvosa kért segítséget a rendőrségtől, mert egy kórházi ápolást igénylő, idős férfi engedély nélkül elhagyta az épületet, hollétéről nem volt információjuk.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központ egyik ügyeletesének, majd a hozzátartozóknak sikerült mobiltelefonon elérniük az idős férfit, aki tartózkodási helyéről nem tudott pontos információt közölni.

A rendőrök az eltűnt által adott részinformációk alapján behatárolták azt a területet, amelyen tartózkodhat, így a kutatócsoport tagjai Szolnok külterületén, egy szántóföldön kezdték meg az éjszakai keresést.

A rendőrök az egyik gépjárművön bekapcsolták a megkülönböztető fény- és hangjelzést, hogy a sötétben ezzel segítsék a bajbajutott tájékozódását.

Az ügyletes tiszt - aki telefonon összeköttetésben volt az idős férfivel - hallotta a sziréna hangját, így bizonyossá vált, hogy nincs messze a segítség.

A járőr a kukoricáshoz érve gyalogosan folytatta útját, és többszöri hangos kiáltására végre válasz érkezett. A rendőr 2017. június 30-án 2 óra 5 perckor a föld úttól tíz méterre megtalálta a kukoricatáblában földön ülő, kimerült férfit.

Azonnal beültette a szolgálati gépkocsiba, majd átadta a kiérkező mentőszolgálat munkatársainak, akik kórházba vitték.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×