Infostart.hu
eur:
355.13
usd:
307.3
bux:
134707.16
2026. június 9. kedd Félix
Vízibicikli a hejőcsabai Debreceni-tónál.
Nyitókép: Neptun Búvár Klub és Mentőcsapat/Facebook

Vízbe fulladt egy fiatal a hejőkeresztúri Debreceni-tónál

Egy fiatal vízbe fulladt a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Hejőkeresztúrban, a 35-ös főút közelében található Debreceni-tónál – közölte a Neptun Búvár Klub és Mentőcsapat a Facebook-oldalán.

Mint írták, kedd kora este érkezett bejelentés a mentőcsapat búváregységéhez a balesetről. Három fiatalkorú fiú indult a hejőkeresztúri tópartra fürdőzni, ahol használatba vettek egy ott kikötött vízibiciklit, amely a parttól mintegy 60-70 méterre süllyedni kezdett.

Ketten kiúsztak a partra, azonban harmadik társuk elmerült a vízben. A Neptun Mentőcsapat búvárai keresőcsónakkal, korszerű szonártechnikával, kutatóbúvárokkal és parti kisegítő személyzettel érkeztek a helyszínre, az esti intenzív kutatásban megtalálták a vízibiciklit, de az eltűnt személyt nem - közölték.

A bejegyzés szerint a keresést szerda kora reggel folytatták, és rövid időn belül megtalálták az eltűnt fiatal holttestét a tó medrében, ahonnan a kutatóbúvár a felszínre hozta. Az egység rendelkezésére álló információk alapján egyik fiatal sem viselt mentőmellényt, és a vízibicikli műszaki állapota sem volt megfelelő.

A Neptun Mentőcsapat részvétét fejezte ki a családnak és a hozzátartozóknak, emellett arra is felhívta a figyelmet, hogy a természetes vizek közelében a fürdőzőknek fokozottan kell ügyelniük a biztonságra.

Janasóczki Attila, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI-nek elmondta: a balesetet a Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság közigazgatási eljárás keretén belül vizsgálja.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

A kormányfő erről napirend előtti felszólalását követően, az ellenzéki felszólalásokra adott viszonválaszában beszélt, amelyben Gulyás Gergely felé fordulva megerősítette: az emberek az Európai Ügyészséghez csatlakozásra adtak felhatalmazást, valószínűleg azért, mert a Polt Péter-féle fideszes ügyészségből elegük volt.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Kézzel fogható a bizonytalanság a világ tőzsdéin: egyik oldalról az AI-láz hajtotta nagyon sokáig a befektetőket, aminek hátán új történelmi csúcsra száguldottak a vezető indexek. Ám eközben egyre hangsúlyosabbá válhat az elhúzódó amerikai-iráni konfliktus reálgazdaságra és részvénypiacokra gyakorolt hatása, ami elbizonytalanítja a befektetőket. Tegnap ezt a bizonytalanságot láthattuk a piacokon, és ma sincs meg az egyértelmű irány Európában. A magyar tőzsdén viszont jó a hangulat, az OTP és a Magyar Telekom vezetésével emelkedik a BUX index.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×