Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Nyitókép: Pexels.com

Gyászol a rendőrség: szolgálat közben történt a tragédia – megszólalt a belügyminiszter

Egy Méhkerék közelében szerdán délelőtt történt balesetben életét vesztette a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság 34 éves munkatársa, Pósfai Gábor belügyminiszter részvétét fejezte ki az elhunyt rendőr családjának, hozzátartozóinak és kollégáinak.

Szöllősi Tamás járőrparancsnok szolgálatteljesítés közben hunyt el – írta a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

Szöllősi Tamás 1991. december 30-án született Gyulán; 2011. február 1-jén nevezték ki rendőrnek, július 16-ától pedig a Szarvasi Rendőrkapitányságra szerelt fel járőrnek. 2019. szeptember 16-ától járőrvezetői beosztásba került a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság Rendészeti Igazgatóság Közlekedésrendészeti Osztály Forgalomellenőrző Alosztály állományában, majd 2021. június 1-jétől járőrparancsnok beosztásban véglegesítették. 2026. május 1-jén a rendőrség napja alkalmából soron kívül előléptették zászlóssá – írták.

Az MTI információi szerint a rendőr motoros járőrként teljesített szolgálatot, két kisgyermeke volt.

Pósfai Gábor azt írta szerdán a Facebook-oldalán, hogy mély megrendüléssel és fájó szívvel értesült a tragikus balesetről, amelyben szolgálatteljesítés közben életét vesztette Szöllősi Tamás rendőr zászlós, járőrparancsnok.

A zászlós esküjéhez híven, a magyar állampolgárok biztonságáért végzett mindennapi munkája során szenvedett halálos közúti balesetet Méhkerék közelében, „elvesztése pótolhatatlan űr a rendőrség állománya és mindannyiunk számára” – fogalmazott.

A miniszter a Belügyminisztérium vezetése és a maga nevében őszinte részvétét és együttérzését fejezte ki az elhunyt rendőr családjának, hozzátartozóinak és kollégáinak, a balesetben érintett édesanyának és másfél éves gyermekének mielőbbi és teljes felépülést kívánt.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter dokumentumokat mutatott be: az Orbán-kormány migránstábort kezdett építeni

Magyar Péter dokumentumokat mutatott be: az Orbán-kormány migránstábort kezdett építeni

Magyar Péter szombaton rendkívüli sajtótájékoztatót tartott, mint fogalmazott, „az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugságáról.” Bemutatta a jegyzőkönyveket: a 2024. augusztus 21-i kormányülésen az Orbán-kormány először írta le a vitnyédi migránstábor szükségességét. A 2024-es magyar kormányülés hivatalos jegyzőkönyve szerint „2026-ra szükséges kiélezni a migrációval kapcsolatos politikai konfliktust”. Egy sor dokumentum szól arról, hogy meg akarták építeni a tábort, el is költöttek rá 1 milliárdot, csak azért tettek le róla, mert mi beszélni kezdünk az ügyről. De belehazudtak az emberek szemébe, letagadták az egészet. Ha ebben hazudtak, miben mondtak igazat? – fogalmazott Magyar Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×