Infostart.hu
eur:
355.87
usd:
313.4
bux:
139331.12
2026. június 24. szerda Iván
Lõrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miniszterjelölt kinevezés elõtti meghallgatásán az Országgyûlés vidék- és településfejlesztési bizottságának ülésén az Országházban 2026. május 12-én.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

„A vidékfejlesztés több mint agrárpolitika” – a miniszter szerint új viszony alakul az önkormányzatokkal

A Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium partnerként tekint az önkormányzatokra; a kormány célja, hogy XXI. századi értelmet kapjon a magyar vidékfejlesztés – közölte Lőrincz Viktória miniszter szerdán a Facebook-oldalán. Karácsony Gergely főpolgármester több másik polgármesterrel délelőtt a tárcánál egyeztetett. Gémesi György közölte: június második felében kezdődik az érdemi egyeztetés a kormánnyal az önkormányzatok helyzetéről.

Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miiszter azt írta: szorosabb együttműködés és a közvetlenebb szakmai párbeszéd kialakítása volt a célja annak a bemutatkozó egyeztetésnek, amelyet a hivatalba lépése után szinte azonnal kezdeményezett az önkormányzati érdekképviseletek vezetőivel; a találkozón a helyhatóságokat érintő összes fontos kérdésről szó volt.

Az egyeztetés jó alapot nyújt a jövőbeni konstruktív, szakmai alapokon álló és folyamatos párbeszédhez a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium, valamint az önkormányzatok között, kiemelt figyelemmel a magyar települések helyzetére, az önkormányzatokat érintő kihívásokra, feladatokra és az azokhoz kapcsolódó finanszírozási lehetőségekre – emelte ki a tárcavezető.

Hangsúlyozta: a kormány célja, hogy XXI. századi értelmet kapjon a magyar vidékfejlesztés, s itt új szemléletre van szükség, hiszen ez a terület jóval több, mint agrárpolitika.

„Ezért a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium minden települést partnerként kezel, és hisz abban, hogy az emberséges és működő Magyarország a városokkal, vidéki térségekkel, a kistelepülésekkel és helyi közösségekkel, valamint az őket képviselő érdekvédelmi szervezetekkel szoros együttműködésben építhető fel” – fogalmazott Lőrincz Viktória.

Karácsony Gergely főpolgármester, a MÖSZ társelnöke, Gémesi György, Gödöllő polgármestere és Nemény András, Szombathely polgármestere sajtótájékoztatót tartott az önkormányzati érdekszövetségeknek a Vidék- és Településfejlesztési Minisztériumban tartott egyeztetése után.

Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

Az idén februárban likvidált ajatollah volt a gátja azoknak a törekvéseknek, hogy Iránban az atomfegyverek irányába tegyenek lépéseket, mert azok nem illeszkedtek a vezető életfilozófiájához – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az egyetemi tanár. A Közel-Kelet-szakértő szerint ha kiderült volna, hogy Ali Hamenei ebben hazudik, azt a egész rendszer nem viselte volna el.

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×