Infostart.hu
eur:
354.36
usd:
311.56
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Rendőrségi bilincs egy fa asztalon, néhány 20 ezer forintos bankjeggyel.
Nyitókép: Getty Images/Daniel Tamas Mehes

A Fidesz is reagált a budapesti önkormányzatoknál zajló korrupciós nyomozásra

A Fidesz-frakció szerint mindenkinek vállalnia kell a felelősséget tetteiért – ezt annak kapcsán tették közzé, hogy az „óbudai korrupciós ügy” kapcsán több budapesti önkormányzatnál is nyomoznak, többeket elő is állítottak.

„Reagálás az egyes budapesti önkormányzatokat érintő eljárásokra” – ezzel a címmel tett közzé állásfoglalást a Fidesz-frakció. Közleményük szerint „mindenkinek vállalnia kell a felelősséget tetteiért. Bűncselekmény elkövetésének gyanúja esetén a hatóságok felelőssége, hogy az eljárást minden esetben pártatlanul, a jogszabályok alapján folytassák le. Az eljárás során, jogerős ítélet megszületéséig mindenkit megillet az ártatlanság vélelme.”

Az ügy előzménye, hogy kedden a Központi Nyomozó Főügyészség

vesztegetés és befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt folyamatban lévő, több önkormányzatot is érintő nyomozásában több személyt előállított.

A főügyészség szóvivője, Kovács Katalin az InfoRádió kérdésékre nem cáfolta, hogy az egyik előállított személy Őrsi Gergely II. kerületi polgármester.

Az ügyészség kezdeményezte Molnár Zsolt volt szocialista országgyűlési képviselő letartóztatását – nyilatkozta a 24.hu-nak a politikus védőügyvédje. Bajáky Tamás azt is elmondta, hogy Molnárt befolyással való üzérkedéssel gyanúsítják, aki mindent tagad, és panasszal élt a gyanúsítás ellen. Az egykori képviselő letartóztatásáról csütörtökön dönt a bíróság.

Azóta több budapesti kerület is közölte, hogy náluk is „nyomozati cselekmények” zajlanak, és újabb, meg nem erősített sajtóinformációk szerint kerületi fideszs politikusokat is kihallgattak.

Az ügyészség csütörtökön ígér részletes tájékoztatást.
Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×