Infostart.hu
eur:
355.73
usd:
313.05
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszterjelölt kinevezés elõtti meghallgatására érkezik az Országgyûlés oktatási bizottságának ülésére az Országházban 2026. május 11-én.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

A DÁP-tól az e-szja-ig: vezetőcserék az állami digitális szolgáltatások cégeinek élén

A cél, hogy olyan egyszerű legyen az állami szolgáltatásokat használni, mint mobiltelefonon bankolni vagy ételt rendelni: egyszerű, gyors, olcsó, élményszerű, és legfőképp olyan, ahol az állam szolgál, szolgáltat és az emberekért van. Új vezetőket nevezett ki a digitális fejlesztésekért felelős állami társaságok élére Tanács Zoltán miniszter.

A digitális fejlesztésekért felelős állami társaságok működésének áttekintését követően az érintett szervezetek vezetői struktúrájának megújításáról döntött a kormány – közölte Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter a Facebook-oldalán.

Tanács Zoltán azt írta, hogy az elmúlt napokban új vezetők kerültek

  • a Digitális Magyarország Ügynökség (DMÜ),
  • a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (NISZ), és
  • a Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ)

élére.

A DMÜ vezérigazgatói feladatait Both András helyett Néz Péter látja el; a szakember több mint két évtizedes nemzetközi és hazai vezetői tapasztalattal rendelkezik az informatika, a digitalizáció és a kiberbiztonság területén – közölte a miniszter. Hozzátette, hogy Néz Péter korábban a General Electric globális kiberbiztonsági központját vezette az Egyesült Államokban, hosszú éveken át dolgozott Németországban, majd a MOL-csoport informatikai és digitalizációs területeit irányította.Az elmúlt két évben szabadúszó tanácsadóként dolgozott, széles körű tapasztalattal rendelkezik nagyléptékű digitális fejlesztések és szervezeti átalakítások megvalósításában – írta Tanács Zoltán.

A NISZ élén Vetési Ivánt váltja Simon Lajos, aki több mint 25 éves nemzetközi és hazai informatikai vezetői tapasztalattal rendelkezik. Korábban a Richter Gedeon Nyrt. informatikai igazgatója volt, ahol globális IT-, kiberbiztonsági és digitális transzformációs területekért felelt, ezt megelőzően pedig vezető pozíciókat töltött be többek között a MSCI, a British Telecom és a Takarékinfo szervezetében – tájékoztatott a miniszter. Hozzátette, a szakember elmúlt években jelentős tapasztalatot szerzett nagyvállalati és kritikus infrastruktúrákat érintő digitális fejlesztések, információbiztonság, IT-üzemeltetés és szervezeti átalakítások területén.

Tanács Zoltán úgy folytatta a bejegyzést, hogy a DKÜ élén Lenkei Mirtillt, a társaság eddigi gazdasági vezérigazgató-helyettese, Kovács Miklós megbízott vezérigazgató váltja.

A miniszter hangsúlyozta, hogy az új vezetők első feladata a cégek teljeskörű átvilágítása, amelyet már el is kezdtek; az átadás-átvétel mindegyik cégben zökkenőmentesen lezajlott.

„Bízom abban, hogy szakmai tapasztalatuk és nemzetközi gyakorlatuk hozzájárul a digitális állami szolgáltatások fejlesztéséhez, az informatikai rendszerek hatékony működtetéséhez, valamint a kormány technológiai és innovációs célkitűzéseinek sikeres megvalósításához” – fogalmazott Tanács Zoltán.

Megjegyezte:

a kormány célja, hogy olyan legyen az állami szolgáltatásokat használni, mint mobiltelefonon bankolni vagy ételt rendelni: egyszerű, gyors, olcsó, élményszerű, és legfőképp olyan, ahol az állam szolgál, szolgáltat és az emberekért van,

ahol minden informatikára költött adóforint megfelelően hasznosul – tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×