Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
312.99
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Az 1997-ben átadott és Finta József Kossuth- és kétszeres Ybl Miklós-díjas, valamint Prima Primissima díjas építész tervei alapján készült Országos Rendõr-fõkapitányság épülete, a köznyelvben Rendõrpalota (Rendõrségi Igazgatási Központ) a Göncz Árpád városközpontban, a fõváros XIII. kerületének 2016 áprilisában átnevezett városrészében. Az épület az országos, a pest megyei és a budapesti rendõrkapitányságok adminisztratív központja. Jobbra a myhive Thirteen (korábban: Xenter 13) Irodaház. MTVA/Bizományosi: Róka László  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Róka László, MTI/MTVA

Kihallgatták K. Endrét, a kegyelmi ügy főszereplőjét, házkutatást is tartottak nála

Hamis tanúzásra felhívással gyanúsítják K. Endrét, aki szabadlábon védekezhet.

„A Budapesti Rendőr-főkapitányság 2024. március 11-én kényszerítés bűntett gyanúja miatt rendelt el nyomozást, azonban az eljárás során annak vizsgálata is szükségessé vált, hogy más bűncselekmények megvalósulhattak-e. Ennek érdekében a nyomozóhatóság kiterjedt adatgyűjtést végzett, tanúkat kutatott fel és hallgatott ki, felvételeket elemzett, továbbá számos hatóságot és szervezetet keresett meg információk beszerzése céljából – közölte a rendőrség a police.hu oldalon.

Mint írják, „az ügy jogi összetettségére tekintettel a Fővárosi Főügyészség és a BRFK között folyamatos szakmai egyeztetés zajlott és zajlik az eljárás során”.

K. Endrét 2026. május 29-én állították elő a Budapesti Rendőr-főkapitányságra,

ahol a Büntető törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 276. § (1) bekezdésébe ütköző és aszerint minősülő hamis tanúzásra felhívás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.

Lakóhelyén a rendőrök kutatást tartottak, okiratokat és adathordozókat foglaltak le, melyek tartalmát elemzik.

A férfi tagadta, hogy bűncselekményt követett volna el, de bővebb vallomást nem tett, a gyanúsítással szemben nem élt panasszal.

A további eljárás során a gyanúsított szabadlábon védekezik

– írta a rendőrség.

A hvg.hu összefoglalója szerint 2024 márciusában a Budapesti Rendőr-főkapitányság hivatalból nyomozást rendelt el az RTL Házon kívül című műsorában sugárzott riport után, amelyben a kegyelmi botrány főszereplője, K. Endre egy korábban molesztált áldozatot próbált arra rávenni, hogy módosítsa korábban tett vallomását.

K. Endrét, a bicskei gyermekotthon korábbi igazgatóhelyettesét bűnsegédként elkövetett kényszerítés kísérlete miatt 2021 júliusában jogerősen 3 év 4 hónap letöltendő szabadságvesztésre ítélték, mert segédkezett az igazgató pedofil bűncselekményeinek eltussolásában azzal, hogy megpróbálta kényszeríteni a bántalmazott kiskorú áldozatokat terhelő vallomásaik visszavonására.

Novák Katalin akkori köztársasági elnök 2023 áprilisában kegyelmet adott neki, később emiatt lemondásra kényszerült, Varga Judit akkori igazságügyminiszterhez (Magyar Péter exfelesége) hasonlóan.

Ez az ügy indította el a politikai pályán Magyar Péter jelenlegi minsizterelnököt. Az Országgyűlés nemrég döntött egy parlamenti vizsgálóbizottság létrehozásáról a kegyelmi ügyben.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×