Infostart.hu
eur:
356.26
usd:
313.85
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Hungarian money, Woman counting money in wallet, Economic situation of Hungarians, Market value of forint
Nyitókép: Andrzej Rostek/Getty Images

Polgármesterek fizetéscsökkentése – Algyő vezetője lemondással fenyeget, a kormány türelmet kér, amíg nincsenek számok

A kormányszóvivő tájékoztatóig jutott annak a híre, hogy Algyő polgármestere azonnali hatállyal lemond, ha a kormány csökkenti a fizetését. A sajtótájékoztatón a kormányszóvivők türelmet kértek, amíg kiderül, mire van lehetőség az állami-önkormányzati fizetések terén, de „Magyar Péter nem árult zsákbamacskát”, amikor erről beszélt. De elég-e egy településvezetőnek 1,1 millió forint bruttó – vagy nettó, apparátus nélkül?

Nyilvánosságra hozta fizetését, és polgármesterkénti lemondását helyezte kilátásba Molnár Áron – Algyő vezetőjeként körülbelül bruttó 1,7, nettó 1,1 millió forintot keres – arra az esetre, ha a kormányzati jelzéseknek megfelelően csökkennek az állami és települési vezetői bérek.

Ismert, korábban Magyar Péter miniszterelnök országházi példán illusztrálta, hogy radikális fizetés- és kiadáscsökkentés jön, melynek köszönhetően csak parlamenti működésen minimum 1 évnyi pénzt lehet így megspórolni egy ciklus alatt, a járó javadalmazásokat, amelyeket meg tervez vágni, szintén nem kötelező felvenni az utolsó fillérig; erre példaként a Tisza Párt 22 éves parlamenti képviselőjét hozta fel példaként, aki lemond a 25 éven aluliaknak járó szja-mentességről, mondván, ez nem segítség a munkavégzésében.

Algyő polgármestere, Molnár Áron viszont az RTL Híradónak azt mondta, a jelenlegi fizetésénél kevesebbért ő nem marad a település vezetője; ha munkáltatóként kevesebbet keresne, mint a munkavállalók, akikért felelősséget kell vállalnia, akkor azonnal lemondana.

A televízió összeállításából kiderül, vannak polgármesterek ennél kisebb béren is, Kamut vezetője, Vetési Erika 1,1 millió forint bruttón van, és megfelelő apparátus híján több ember munkáját végzi el nap nap után. Úgy érzi, most azt a bért kapják, ami a feladatukhoz méltó.

Az összeállításból az is kiderül, Karácsony Gergely fizetése megközelíti már a 4 millió bruttót.

A szerdai kormányszóvivői tájékoztatón is szó volt Magyar Péter felvetéséről, a sajtó azt a választ kapta, a kormányfő nem árult zsákbamancskát a témában korábban sem; aki részt vesz a kormányzásban, szolgálatot vállal, ez vonatkozik a polgármesterekre is, akiktől azonban nem vonják meg a fizetésüket. De türelmet is kértek: ha erről lesznek konkrét számok, elképzelések, akkor érdemes beszélni erről, „pánikolni addig sem kell”. A kormányszóvivők egyelőre egyébként társadalmi munkában végzik a munkájukat, ez is kiderült a tájékoztatón.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×