Infostart.hu
eur:
355.13
usd:
307.3
bux:
134707.16
2026. június 9. kedd Félix
Magyar Péter miniszterelnök leteszi esküjét az új Országgyûlés alakuló ülésén az Országházban 2026. május 9-én. A választáson gyõztes Tisza Párt elnökét 140 igen szavazattal, 54 nem ellenében és 1 tartózkodással választották meg a képviselõk.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Magyar Péter a Karmelitában leltároz – videó

A megválasztott miniszterelnök hétfő este ellátogatott az üres Karmelita kolostorba, Orbán Viktor korábbi székhelyére.

Magyar Péter a korábbi miniszterelnöki irodákba való belépés előtt kijelentette: azért jött ide, hogy megmutassa a választóknak, honnan irányították korábban Magyarországot.

Az új miniszterelnök észrevételezte a számos értékes festményt, mint megjegyezte: jó hogy itt vannak még.

Utalást tett arra, hogy a festményeket visszajuttatják abba a múzeumba, ahonnan a NER kikölcsönözte az alkotásokat.

Talált egy Bibliát is, felolvasott belőle.

Az egyik szobában látott néhány dobozt, itt megemlítette a "dobozolást", ez vélhetően utalás Örkény István híres művére, a Tótékra. Ott viszont a dobozokat öncélúan készítették, nem iratok elszállítására szolgált....

MTI-verzió:

Magyar Péter a Karmelita kolostor előtt élőben bejelentkezve arról beszélt, azért is jöttek a Karmelita kolostorhoz, hogy megmutassák "azt az épületet, ahonnan irányították az országot, és azokat a döntéseket hozták, ami miatt a hazánk másfél-két évtized alatt az Európai Unió legszegényebb és legkorruptabb országává vált".

Magyar Péter ezt követően – a szavai szerint – egy rövid tárlatvezetést tartott az épületben – olvasható a magyar Távirati Iroda tudósításában.

Az élő bejelentkezés során a miniszterelnök elmondta: a Tisza-kormány nem költözik be a Karmelita palotába, és a kormányfő székhelye Pesten lesz, közel a Parlamenthez. Kedden mennek a köztársasági elnökhöz, aki kinevezi a Tisza-kormány minisztereit, és közölte azt is, arra kérték Sulyok Tamást „nyomatékosan, hogy ne akarjon közös fotókat készíteni a miniszterekkel”.

Beszélt arról is, hogy terveik szerint szerdán már kormányülést tartanak, várhatóan nem Budapesten, és azzal számolnak, hogy pénteken már az államtitkárokat is beiktatják.

Magyar Péter a Karmelita kolostort Orbán Anita külügyminiszter-jelölt, Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterjelölt, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszterjelölt, Pósfai Gábor belügyminiszter-jelölt és Velkey György, a Tisza Párt frakcióvezető-helyettese társaságában járta be.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

A kormányfő erről napirend előtti felszólalását követően, az ellenzéki felszólalásokra adott viszonválaszában beszélt, amelyben Gulyás Gergely felé fordulva megerősítette: az emberek az Európai Ügyészséghez csatlakozásra adtak felhatalmazást, valószínűleg azért, mert a Polt Péter-féle fideszes ügyészségből elegük volt.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Kézzel fogható a bizonytalanság a világ tőzsdéin: egyik oldalról az AI-láz hajtotta nagyon sokáig a befektetőket, aminek hátán új történelmi csúcsra száguldottak a vezető indexek. Ám eközben egyre hangsúlyosabbá válhat az elhúzódó amerikai-iráni konfliktus reálgazdaságra és részvénypiacokra gyakorolt hatása, ami elbizonytalanítja a befektetőket. Tegnap ezt a bizonytalanságot láthattuk a piacokon, és ma sincs meg az egyértelmű irány Európában. A magyar tőzsdén viszont jó a hangulat, az OTP és a Magyar Telekom vezetésével emelkedik a BUX index.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×