Infostart.hu
eur:
354.33
usd:
310.62
bux:
137814.93
2026. június 23. kedd Zoltán
A rendőrök csütörtök estétől kedd reggelig 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból Budapesten.
Nyitókép: Police.hu/Vaszkó Viktor

Ittas sofőrökre vadásztak a fővárosban, itt az eredmény

A rendőrök csütörtök estétől kedd reggelig 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból Budapesten.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság rendőrei az ittas járművezetők kiszűrésére tartottak ellenőrzést április 2-án estétől 7-én reggelig a főváros útjain.

Összesen 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból, mielőtt balesetet okoztak volna. Az alkoholos befolyásoltság mértékének függvényében 33 ember ellen indult büntetőeljárás (tőlük a jogosítványt is elvették, illetve felfüggesztették vezetői jogosultságukat), 41 esetben közigazgatási eljárás indult, míg egy személyt vérvételre állítottak elő. A járművezetők emellett büntetőpontokat is szereztek – olvasható a police.hu-n.

Az ittas járművezetés az egyik legveszélyesebb közúti magatartásforma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság ezért nem csak az ünnepek idején, hanem rendszeresen tart hasonló ellenőrzéseket – hívják fel a figyelmet.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×