Infostart.hu
eur:
354.58
usd:
311.34
bux:
138673.91
2026. június 23. kedd Zoltán
Belgrád, 2018. október 11.Vásárlók a Lidl áruházlánc egyik új üzleténél Belgrádban 2018. október 11-én. A német cég ezen a napon megnyitotta első tizenhat szerbiai diszkontáruházát. (MTI/EPA/Koca Sulejmanovic)
Nyitókép: MTI/EPA/Koca Sulejmanovic

Már a húsvét előtt meghozta a fájdalmas döntést a Lidl

Fizetőssé teszi parkolóját a Lidl a XI. kerületi, Fehérvári úti egységénél, miután a környéken bevezetett várakozási díjak miatt az autósok ingyenes P+R parkolónak kezdték használni az áruház magánterületét.

Újbuda önkormányzata 2026 februárjától terjesztette ki a fizetős parkolási zónát Albertfalva érintett részeire, többek között a Galvani út és az Egér út által határolt területre. Mivel a közterületi díjfizetés az élelmiszerüzletek saját parkolóira nem vonatkozik, a Fehérvári út 211. szám alatti üzletnél az utóbbi hetekben kritikus mértékben megnőtt a hosszú távú várakozások száma, ami miatt a vásárlók sokszor nem találtak szabad helyet - írja a portfolio.hu.

Az áruházlánc tájékoztatása szerint a tarthatatlan állapotok miatt a

hónap közepétől új szabályozást vezetnek be.

A tervek szerint az első óra továbbra is díjmentes marad, ami a legtöbb bevásárláshoz elegendő időt biztosít. Ezt követően azonban szigorú tarifákat alkalmaznak: a második óra díja 1500 forint lesz, a két órát meghaladó parkolásért pedig az üzleti nap végéig 2500 forintot kell fizetni.

A rendszert kezdetben parkolóőrök segítségével üzemeltetik, de a vállalat már vizsgálja a sorompós beléptetőrendszer kiépítésének lehetőségét is.

A környéken működő más diszkontláncok hasonló egységei már korábban sorompókkal korlátozták a parkolóik használatát, hogy biztosítsák a helyet az üzletbe érkező emberek számára.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Megjött a forint reakciója az MNB kamatcsökkentésére

Megjött a forint reakciója az MNB kamatcsökkentésére

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezett a forint piacára, ugyanis megjött az MNB kamatdöntése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×