Infostart.hu
eur:
352.63
usd:
308.12
bux:
139443.39
2026. június 22. hétfő Paulina
Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke országjárásának kaposvári állomásán 2026. március 8-án.
Nyitókép: MTI/Kacsúr Tamás

Toroczkai László: nem lépünk koalícióra, de mi leszünk a mérleg nyelve

A Mi Hazánk arra készül, hogy „a mérleg nyelve” lesz az országgyűlési választások után az új Országgyűlésben. Kormánykoalíciót azonban egyik nagy párttal sem terveznek.

Toroczkai László arra számít, hogy az április 12-i országgyűlési képviselőválasztáson csak a Fidesz, a Tisza és a Mi Hazánk jut be az Országgyűlésbe, a DK nem. Toroczkai László erről az ATV Egyenes Beszéd című műsorában nyilatkozott.

„Hárompárti parlament lesz, ezt most már azért egyre inkább mindenki elismeri, és ebben a hárompárti parlamentben nagyon nagy esély van arra, hogy a Mi Hazánk Mozgalom egy megkerülhetetlen erővé válik. A Fidesz és a Tisza Párt akár kiolthatja egymást, és egy patthelyzet is előállhat, hogy vagy kisebbségi kormányzás áll elő, vagy legalábbis az a helyzet, hogy a három pártelnöknek le kell ülni tárgyalni, Orbán Viktornak, Magyar Péternek és nekem. Ugye én leszek az egyetlen, aki soha nem voltam fideszes, soha nem szavaztam a Fideszre, de biztos, hogy nagyon érdekes egy ilyen helyzet” – mondta.

„Muszáj lesz leülnünk tárgyalni” - tette hozzá Toroczkai László, de leszögezte, hogy a Mi Hazánk senkivel sem köt kormánykoalíciót.

„Nem, sem a Fidesszel, sem a Tiszával nem akarunk koalícióra lépni, hanem azt akarjuk, hogy ebben az esetben tetszik vagy nem tetszik, muszáj leülni a három pártvezetőnek és ki fog derülni, hogy mire jutunk. Mi kizárólag egy dolgot akarunk, a programunkat megvalósítani. És ennek része, hogy a korrupciót, a bűnözést föl akarjuk számolni minden szinten” – fogalmazott.

A Mi Hazánk új kampányüzenete az, hogy Magyarországnak le kellene kapcsolnia Ukrajna magyar áramellátását a Barátság kőolajvezeték ukrán leállítása miatt. A magyar kormány ezt a kárpátaljai magyarok érdekeire hivatkozva nem tette meg eddig.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Gyengül a forint

Gyengül a forint

A forint mind a dollárral mind pedig az euróval szemben gyengült hétfőn. Előbbi 352 felett, utóbbi 308 forint magasságában mozog. A brit fizetőeszköz enyhén gyengült a nap folyamán, és végül 1,324 dolláron állapodott meg, miután a Starmer lemondását követő hirtelen pánikban egészen 1,318 dollárig süllyedt. A befektetők a háborús híreket is figyelik: a közvetítőként fellépő Katar és Pakisztán közleménye szerint az Egyesült Államok és Irán megállapodott egy olyan ütemtervben, amely hatvan napon belül elvezethet a végleges egyezséghez. A hír hatására a kőolaj ára hordónként 1,6 százalékkal, 79,3 dollárra csökkent. Az árak esését ugyanakkor korlátozta, hogy Donald Trump amerikai elnök a konfliktus kiújulását vetítette előre, Teherán pedig a Hormuzi-szoros lezárásával fenyegetett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×