Infostart.hu
eur:
352.35
usd:
308.33
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Getty Images

Átadták az Egészségfejlesztő Kórház és az Egészségfejlesztő Szakrendelő díjat

A díjat a Belügyminisztérium támogatása és a Richter Gedeon felajánlása teszi lehetővé.

Átadták a 2025-ös Egészségfejlesztő Kórház és az Egészségfejlesztő Szakrendelő Díjat. Bese Nóra, a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának főigazgató-helyettese, stratégiai igazgatója a díjjal kapcsolatban elmondta: a szakmai munka elismerése és bemutatása a cél.

Emlékeztetett, hogy az együttműködés 3 éve indult el a Magyar Kórházszövetség és a Bethesda Gyermekkórház között egy egészségfejlesztő hálózat létrehozásának céljából. Ennek célja annak hangsúlyozása, hogy az országban lévő kórházak, szakrendelők nem csak a rábízottak egészségéért felelősek, hanem saját dolgozóik egészségéért is.

Egy hálózatról van szó, szakmai munkáról

– fogalmazott a főigazgató-helyettes.

Közel száz kórház és az összes szakrendelő között hirdetik meg minden évben, összesen négy kategóriában ezt a díjat. A díj azt a szakmai munkát mutatja be, amely az országos intézetekben, a vármegyei kórházakban, városi kórházakban, szakrendelőkben zajlik. „Nagyon gazdag” pályázati anyagot tudtak áttekinteni – hangsúlyozta Bese Nóra.

Elmondta, hogy 31-en pályáztak erre a díjra idén. A díjat a Belügyminisztérium támogatása, és a Richter Gedeon által felajánlott pénznyeremény teszi lehetővé, minden díjazott 2 millió forintot nyer. Az országos intézetek közül idén a fődíjat a Szegedi Tudományegyetem nyerte. A vármegyei kórházak közül a Nógrád vármegyei Szent Lázár kórház nyerte el a díjat, a városi kórházak közül az orosházi kórház volt a díjazott, a szakrendelők közül pedig a zuglói szolgálat nyerte el az első díjat. A 2025-ös év különdíjasa pedig a Honvédkórház volt – ismertette a főigazgató-helyettes.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Horváth Péter: ötödiktől felfelé lehetne összevonni osztályokat

Horváth Péter: ötödiktől felfelé lehetne összevonni osztályokat

Egyre kevesebb diák van, ezért területekre, régiókra, településekre lebontva meg kell vizsgálni, hogyan lehetne optimálisabban megoldani a gyermekek elhelyezését – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy egy-egy összevonást csak komoly előkészítéssel érdemes elkezdeni, figyelembe véve a speciális, hátrányos helyzetű diákok igényeit.

Magyar Péter: Sulyok Tamás július 20-a körül már bizonyosan nem lesz államfő

A társadalmi egyeztetésre bocsátott újabb Alaptörvény-módosítás, valamint a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalra vonatkozó szabályozás kapcsán állt kamerák elé a miniszterelnök és válaszolt újságírói kérdésekre.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×