Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Autók a havazás a 76-os főúton Ligetfalva közelében 2026. február 20-án.
Nyitókép: Katona Tibor

Van, ahol vasárnapig kell várni az áramra Szengotthárdon

Az áramszolgáltató szakemberei kora reggel óta folyamatosan végzik a pénteki extrém havazás és szeles időjárás okozta hálózati hibák elhárítását Szentgotthárd térségében. A munkálatokat más területekről átcsoportosított szerelők, speciális járművek és létesítési csapatok is segítik.

A város önkormányzatának tájékoztatása szerint a helyreállítást jelentősen nehezítik a csúszós, jeges utak és a több helyen teljesen elzárt útszakaszok. Számos meghibásodás erdős, nehezen megközelíthető területen történt, amelyeket a szerelők csak gyalogosan tudnak elérni. A terepviszonyok és a hálózat állapota több ponton közvetlen életveszélyt jelent, ezért a munkát fokozott biztonsági intézkedések mellett végzik - írja a blikk.hu a helyi posztok alapján.

A szakemberek tervei szerint szombat estére a legtöbb háztartásban visszatérhet az áram, azonban

Rábatótfalu városrészben várhatóan csak vasárnapra állhat helyre a szolgáltatás.

A vízellátás és más fontos létesítmények zavartalan működését nagy teljesítményű aggregátorokkal biztosítják.

Vasárnaptól a katasztrófavédelem és az erdészet szakembereivel közösen speciális csoportok járják végig a hálózati nyomvonalakat a folyamat felgyorsítása érdekében.

A hideg időjárás miatt a város vezetése melegedőket nyitott a helybéliek számára

  • III. Béla Technikum kollégiuma: Napközben forró teával, élelemmel és telefon töltési lehetőséggel várják az embereket, éjszakára pedig szállást is biztosítanak a rászorulóknak.
  • Zsida városrész, művelődési ház: Az épületben a fűtés üzemel, így alkalmas pihenésre, a konyhában pedig meleg étel vagy ital készítésére is van lehetőség.

Az önkormányzat kéri a szentgotthárdiakat, hogy kísérjék figyelemmel a hivatalos tájékoztató csatornákat, és szükség esetén vegyék igénybe a kijelölt intézmények segítségét.

Fotónk illusztráció.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Tömegszerencsétlenség a 3-as főúton, gyerekek a halottak között

Két gyermek és két felnőtt meghalt, egy gyermeket és egy felnőttet újraélesztés után életveszélyes állapotban vittek kórházba a mentők a 3-as főúton Bükkábránynál történt közlekedési balesetben szombat délután.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×