Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Tûzoltók az akkumulátoralkatrészeket gyártó Semcorp debreceni üzeménél 2026. február 18-án, miután beindult a gyár oltórendszere. Az üzemben ötvenhatan dolgoztak, valamennyien elhagyták a munkaterületet. A tûzoltóknak nem kellett beavatkozniuk.
Nyitókép: MTI/Derencsényi István

Nagy erőkkel vonultak a tűzoltók a Semcorp debreceni üzeméhez – kiderült, mi történt

Beindult a gyár oltórendszere, rengeteg hab terült szét.

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben. A vármegyei tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre. Az eddigi adatok szerint beindult a gyár oltórendszere, így nagy mennyiségű habképző anyag borította be a területet.

Az üzemben ötvenhatan dolgoztak, valamennyien elhagyták a munkaterületet. A tűzoltóknak nem kellett beavatkozniuk, jelenleg azt vizsgálják, mitől indult be a gyári tűzoltórendszer – ismertette a szóvivő.

A tűzoltókat az akkumulátor szeparátor-fóliákat gyártó Semcorp üzeméhez riasztották – derül ki a haon.hu és a dehir.hu beszámolójából.

Utóbbi lap hozzáteszi, hogy a debreceni tűzoltóknak a Debreceni Hivatásos Tűzoltóparancsnokság éves beszámolója alapján minden második vonulása téves jelzésre történik, ezek túlnyomó többsége a beépített automata tűzjelző berendezések jelzéseiből adódott. Ám a téves tűzjelzések ellenére ezen rendszerek nagyon nagy előnyt jelentenek a korai tűzérzékelés és tűzoltás miatt, növelik az élet- és vagyonbiztonság színvonalát.

Frissítés: a katasztrófavédők a vizsgálat során megállapították, hogy a csarnok csőrendszerében egy fémillesztés elengedett, ahonnan vízgőz jutott a légtérbe, ami beindította tűzoltórendszert.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×