eur:
408.02
usd:
386.67
bux:
77123.76
2024. november 14. csütörtök Aliz
fotó: Infostart
Nyitókép: Infostart

Borzalmas anyagok kerülnek még mindig a Dunába Óbudánál

Az 1984-ben megszűnt Óbudai Gázgyár területéről még mindig rákkeltő és mérgező anyagok jutnak a Duna vízébe - állítja a Greenpeace.

A Greenpeace megvizsgálta a folyóba szivárgó anyagot, és ennek eredményeit még 2018-ban jelezte az illetékes hatóságoknak, ám nem történt semmi.

Idén ősszel újra felmérték a helyzetet, és mostanra meglettek az eredmények, amelyek szerint a rákkeltő benzol 19-szeresen, az ugyancsak rákkeltő arzén ötszörösen, más egészségkárosító vegyszerek pedig több ezerszeresen lépik túl a határértéket.

A Gázgyár jogutódjait az elmúlt harminc évben többször is kötelezték a mérgek eltávolítására, de a határozatokat nem hajtották végre.

Legutóbb 2022 végéig kapott határidőt a jogutód MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. a kármentesítésre, ám a hatóság később maga adott hosszabbítást 2026. április végéig, miközben a helyzet már olyan súlyos, hogy létfontosságú ivóvízbázisok kerültek veszélybe.

Címlapról ajánljuk
Az NNGYK az allergének menzai kitiltásáról: ez nem csak a gyerekeket érinti

Az NNGYK az allergének menzai kitiltásáról: ez nem csak a gyerekeket érinti

A dió, a földimogyoró és a szezámmag is az anafilaxiás allergia fellépésének kiindulópontja lehet, ezért tűnnek el ezek az alapanyagok februártól a menzákról – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Táplálkozástudományi Főosztályának vezetője. Zentai Andrea hozzátette: a módosított jogszabály nemcsak a gyermekeket érinti, hanem mindenkit, akire vonatkozik a közétkeztetési rendelet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.14. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×