Infostart.hu
eur:
352.24
usd:
308.35
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Pixabay.com

Mindegy, hogy dobjuk ki a fenyőt

Tringer Ágoston, a Budapesti Közművek kommunikációs igazgatója az InfoRádióban tisztázta, akár a kommunális szeméttel, akár a gyűjtőpontokról viszik el a fákat, azok "még egyszer" hasznosulni fognak. Mutatjuk, hol vannak gyűjtőpontok!

Vízkereszt után a legtöbben épp most bontják le a karácsonyfát. A hétvégén megjelentek a főváros utcáin a "lebontott" karácsonyfák, megkezdődik hát a kidobott fenyők elszállítása is. Az Infostart tapasztalatai szerint Észak-Budán, a III. kerületben a normál kuka mellé kitett fenyőfát hétfőn reggel simán elvitték, magyarán érdemes a heti szemétszállításkor kitenni a fát.

"Óriási mennyiségről, 5-6 százezer fenyőről, több száz tonnáról van szó. Két lehetőség között választhatnak a budapestiek: egyrészt

kikészítési napokon elhelyezik a fájukat, de arra is van mód, amit egyre többen választanak, hogy a város 250 gyűjtőpontja közül az egyiken helyezik el

a fát, ezeket a lomtalanítás során megismert, speciális felépítménnyel rendelkező célgépeinkkel szállítjuk el, minden egyes napon" - mondta el az InfoRádióban Tringer Ágoston, a Budapesti Közművek kommunikációs igazgatója.

A gyűjtőhelyek tételes listáját kerületi bontásban ITT lehet megtalálni.

Hogy mi történik a fákkal, arról elmondta:

"Jó hír, hogy bármely megoldást választják a budapestiek, a fenyőfájuk még egyszer hasznosul, tekintettel arra, hogy mindenképpen a fővárosi hulladékhasznosító műbe kerülnek, ahol energetikailag hasznosítjuk őket."

A fenyőfától időben is teljesen eltérő módon válnak meg a lakosok, valóban most válnak meg tőlük a legtöbben, de van, aki még hónapokig tartja, de amíg fákat találnak az utcán, addig ezt a munkát a szolgáltató végezni fogja - tette hozzá Tringer Ágoston.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×