Infostart.hu
eur:
352.19
usd:
308.17
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
Fotó: Facebook/Őrsi Gergely
Nyitókép: Facebook/Őrsi Gergely

Kedves McDonald's! - nekiment a II. kerület a gyorsétteremláncnak

Egy reklámháló miatt akaszt bajszot a II. kerület a McDonald's-szal.

Kedves McDonald's! Szerintünk egy ekkora világmárkának nem kell reklám, pláne nem illegális reklámháló, amivel csúfítják a városképet - írja II. kerület polgármestere a közösségi oldalán.

Örsi Gergely szerint "jobb reklám lehetne, ha ezeket a ponyvákat, vagy a ponyvák árát felajánlanák jótékony célra, akár a II. kerületnek, például a régi községháza felújításáért vagy a Pesthidegkút ófalui plébánia közösségi házának helyreállításáért, ahol nemrég leomlott a tetőszerkezet".

A politikus azt is jelezte, hogy "kénytelenek" lesznek intézkedni.

Őrsi Gergely már korábban is nemtetszését fejezte ki egy magát szabálytalanul hirdető cég miatt. Tavaly tavasszal egy kertészeti kisgépeket forgalmazó vállalkozásnak jelezte, hogy reklámhálójukat illegálisan helyezték ki a II. kerületben. Arra hivatkozott, hogy megszegték a településkép védelméről szóló rendeletet - emlékeztet az Index az eset kapcsán.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×