Infostart.hu
eur:
351.17
usd:
306.44
bux:
138413.33
2026. június 22. hétfő Paulina
MTI/Koszticsák Szilárd
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Bujdos Eszter: hiába olcsóbb az olaj, álom marad az 500 forintos benzin

Az ársapka múlt heti megszüntetése jelentősen megemelte ugyan az üzemanyagárakat, de azóta egyre olcsóbban lehet benzinhez és gázolajhoz jutni a magyarországi töltőállomásokon. A holtankoljak.hu ügyvezetője szerint a gyenge forint és a csökkenő olajkitermelés nem kedvez a további árcsökkenésnek.

A benzin ára péntekre 7 forinttal csökkent a hazai benzinkutakon. A piac lassan visszatér a korábbi normális kerékvágásba, de még körülbelül egy hónapra van szükség ahhoz, hogy mindenhol korlátozás nélkül lehessen tankolni – állapította meg Bujdos Eszter, a holtankoljak.hu ügyvezetője.

A múlt héten még káosz volt a kiskereskedelmi árakban, mert a nagykereskedelmi ár folyamatosan csökkent, de a kiskereskedelmi árak ezt nem feltétlenül követték. Bujdos Eszter elmondta: ennek egyik legfőbb oka, hogy az ársapka kivezetésével egyidőben a jövedéki adót is visszaemelték, ami bruttó 32 forintos árnövekedést jelent. Az emelés és a nagykereskedelmi ár csökkenése nagyjából kiegyenlíti egymást, ezért vannak ezen a héten is nagyjából ugyanazon az árszinten az üzemanyagok, mint az ársapka kivezetését követő napon.

Az üzemanyagok árának csökkenése azonban megállhat, ha a legnagyobb olajkitermelő államok jövő év végéig valóban kevesebb olajat exportálnak. Bujdos Eszter szerint

sokat segítene a hazai üzemanyagárak esetében, ha a forint jelentősebben erősödne a dollárral szemben.

A mostani 70-80 dollár közötti olajár, ami tavaly novemberben is volt, akkor ötszáz forintos üzemanyagárat eredményezett. Most 600-700 forint környékén vagyunk, mert a forint a dollárral szemben csaknem száz forintot gyengült. Ez okozza ugyanis a komoly eltérést a tavalyi és az idei üzemanyagárak között.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×