eur:
411.23
usd:
392.91
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
David Pressman, az Amerikai Egyesült Államok új budapesti nagykövete az érkezése után tartott sajtótájékoztatón a Liszt Ferenc-repülőtéren 2022. szeptember 2-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

A Corvin közben emlékezett meg az amerikai nagykövet 1956 hőseiről – videó

David Pressman szerint a Corvin köz nem csak földrajzilag, hanem a magyar történelemben is keresztút.

„Azok a magyarok, akik 66 évvel ezelőtt ezen a helyen álltak, az önrendelkezés mellett szálltak harcba, és mindezt önzetlenül tették” – idézi David Pressman, az Egyesült Államok budapesti nagykövete Corvin közben elmondott beszédét a Telex.

Azzal kezdett, hogy nemcsak földrajzi értelemben keresztút a Corvin köz, hanem a magyarok történelmében szimbolikus értelemben is az.

A bátor magyarokról beszélt, akik nem voltak hajlandóak a pálya széléről szemlélni, ahogy az országuk összeomlik a szovjet befolyás alatt, annak ellenére, hogy annak az volt a célja, hogy az emberek tehetetlennek érezzék magukat és elfordítsák a fejüket az igazságtalanság láttán.

„Ezek a hősök nemcsak a szovjet agresszióval szálltak szembe a magyar utcákon – az emberi méltóságért küzdöttek.”

Pressman szerint a példájuk tovább él az újabb generációkban, akiket arra inspiráltak, hogy az életüket a demokrácia s az emberi méltóság előmozdításának szenteljék.

„Ők voltak akkor és maradtak mindmáig a szabadság és a demokrácia bátor hangjai” – mondta a nagykövet, aki szerint úgy tiszteleghetünk a forradalmárok előtt, ha ismételten elkötelezzük magunkat az emberi méltóság és a demokrácia mellett.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×