Infostart.hu
eur:
354.58
usd:
311.34
bux:
138673.91
2026. június 23. kedd Zoltán
Áder János köztársasági elnök és Weisz Fanni jeltolmács, siket esélyegyenlőségi aktivista az államfő újévi köszöntőjének televíziós felvételén a Sándor-palotában 2020. december 29-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Megvan Áder János következő lakhelye

A távozó államfőről a törvény szerint közjavakból lehet gondoskodni, ha kéri.

Egy eredetileg kisebb, 720 négyzetméteresre bővített állami villa várja a leköszönő Áder Jánost - írja a 24.hu. A távozó államfő marad a XII. kerületi eddigi elnöki rezidenciája közelében a Svábhegyen, a Béla király út 3./a-ban.

Az információt a Köztársasági Elnöki Hivatal is megerősítette, a lap érdeklődésére válaszul azt közölte, ez a juttatás minden leköszönt államfőnek járt.

  • Göncz Árpád egy Vérhalom téri villába költözött a Margit hídhoz közel
  • Sólyom László egy akkor épült svábhegyi társasházi lakást választott
  • Schmitt Pál nem kért állami ingatlant, visszaköltözött a sajátjába

A volt elnökök juttatásai életük végéig járnak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Megjött a forint reakciója az MNB kamatcsökkentésére

Megjött a forint reakciója az MNB kamatcsökkentésére

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezett a forint piacára, ugyanis megjött az MNB kamatdöntése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×