Infostart.hu
eur:
354.58
usd:
311.34
bux:
138673.91
2026. június 23. kedd Zoltán
Alstom metrószerelvények a 2-es metróvonal Pillangó utcai megállójánál 2017. január 11-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Metróért Egyesület: a 2-es és 4-es vonalon nem lehet gond

A Vg.hu szerint kétséges a 2-es és a 4-as metró működése, mert az Alstom-szerelvények keréktárcsáit gyártó ukrajnai üzem felfüggesztette a gyártást, sőt, az sem zárható ki, hogy a gyárat lebombázták. A Metróért Egyesület elnöke szerint az üzem kiesése azonban nem okozhat gondot, hiszen az alkatrész máshonnan is pótolható.

Bíró Endre (Metróért Egyesület) az InfoRádióban megerősítette, hogy az dnyiprói gyár felmondta a szerződését a BKV-val, miután nem képes leszállítani az M2-es és az M4-es metróvonalon futó Alstom-szerelvények keréktárcsáit. A Metróért Egyesület elnöke ugyanakkor emlékeztetett, hogy egy francia gyártású szerelvényről van szó, aminek több ezer társa közlekedik a nagyvilágban, és szerinte más forrásból, akár több ajánlat megversenyeztetésével is a probléma kiküszöbölhető. Bátran prognosztizálható viszont, hogy az ár magasabb lesz, mint amennyiért az ukrán üzem szállított – fűzte hozzá.

Bíró Endre legjobb tudomása szerint

igaz a hír, hogy a BKV a készletei vége fele jár, ami az alkatrészeket illeti, de

szerinte belátható időn belül ez a kérdés is megoldódhat, mert található olyan beszállító, ami minőségben és kompatibilitásban megfelelő alkatrészt tud szállítani. A szakember ezért szinte kizártnak tartja, hogy emiatt valamilyen forgalomkorlátozásra sor kerüljön, akár a 2-es, akár a 4-es metróvonalon.

Annál is inkább, mert az Alstom esetében a gyárnak évtizedes alkatrész-ellátási kötelezettsége van, és Nyugat-Európában, Franciaországban nincs háborús helyzet, tehát vis major helyzetre nem is hivatkozhatnak – emelte ki a Metróért Egyesület elnöke.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Megjött a forint reakciója az MNB kamatcsökkentésére

Megjött a forint reakciója az MNB kamatcsökkentésére

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezett a forint piacára, ugyanis megjött az MNB kamatdöntése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×